Foto: F64

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien, 26. jūnijā, izskatīs maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja AS "Dzintars" prasību pret bijušo uzņēmuma īpašnieku un vadītāju Iļju Gerčikovu par darījumu atzīšanu par spēkā neesošu un īpašuma tiesību atjaunošanu uz preču zīmēm, liecina ieraksts tiesu kalendārā.

"Dzintara" maksātnespējas administrators Jānis Ozoliņš skaidroja, ka prasības pieteikums ir par Gerčikova pirms maksātnespējas pasludināšanas atsavināto preču zīmju atgriešanu uzņēmumam.

""Dzintars vēlas atgūt visas preču zīmes, kas administratora ieskatā nepamatoti tika atsavinātas par labu Gerčikovam. Ievērojot faktu, ka notiek aktīva tiesvedība un otrdien ir paredzēta tiesas sēde, tad, lai neizpaustu mūsu argumentus pretējai pusei pirms tiesas sēdes, plašākus komentārus nevaram sniegt," skaidroja Ozoliņš.

Tiesas sēde paredzēta 26. maijā plkst. 10.

Bijusī "Dzintara" valdes locekle Dagnija Maike iepriekš skaidroja, ka "Dzintars" nepazudīs, jo zīmols, preču zīmes un visi patenti kā nemateriālais īpašums pieder kompānijas patiesajam labuma guvējam Gerčikovam.

Jau ziņots, ka Gerčikovs pērn izveidojis jaunu kompāniju – SIA "Dzintars Beauty". Jaundibinātā uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, un Gerčikovs ir tā vienīgais īpašnieks un arī vienīgais valdes loceklis. "Dzintars Beauty" reģistrēta 2019. gada 29. oktobrī. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Rīgā, Baznīcas ielā 7-14.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka publiskajā telpā bija izskanējušas spekulācijas par uzņēmuma nākotni, proti, tā produkcija tiks tirgota jau cita uzņēmuma paspārnē. Šīs runas tikai pastiprināja Gerčikovs, kurš pagājušā gada oktobra beigās nodibināja jaunu uzņēmumu "Dzintars Beauty". Patentu reģistra informācija (uz 2019. gada novembri) liecina, ka Gerčikovam pieder 10 preču zīmes, starp kurām ir arī "Dzintars" – gan latviešu burtiem, gan kirilicā. Šī preču zīme no akciju sabiedrības Gerčikova īpašumā pārnākusi 2010. gadā. Tāpat 2016. gadā uzņēmēja īpašumā nonākusi preču zīme "Future formula". Ar šo zīmolu uzņēmums vēl nesen saistīja lielus plānus, izstrādāja jaunus produktus un solīja atdzimšanu.

Uzņēmuma maksātnespējas administrators Mareks Diks, kurš uzņēmumu uzraudzīja tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) laikā, portālam "Delfi" uzsvēra, ka attiecīgajā laikā no uzņēmuma puses nav bijuši nekādi lūgumi saskaņot preču zīmes pārdošanas darījumus. Ja tas tiešām slepus ir noticis, tad jaunajam administratoram tas jau būšot jāvērtē un attiecīgi jāreaģē, viņš uzsvēra. "Man nebija informācija, ka būtu notikusi kāda kustība ar uzņēmuma preču zīmēm. Arī Gerčikovs stāstīja, ka zīmes mainījušas īpašnieku pirms TAP sākšanas. Procesa laikā nebija informācijas. Jebkurš šāds darījums man būtu jāakceptē, un skaidrs, ka tāds netiktu akceptēts. TAP laikā netika fiksēti arī nekādi maksājumi, kas parasti jāveic par preču zīmju izmantošanu," sacīja administrators.

Tāpat vēstīts, ka "Dzintara" kreditori iesnieguši prasījumus par kopumā 16,961 miljonu eiro, tostarp nodrošināto kreditoru prasījumi veido 4,025 miljonus eiro, bet nenodrošināto kreditoru prasījumi - 12,936 miljonus eiro.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2019. gada 12. novembrī pasludināja "Dzintaru" par maksātnespējīgu.

Maksātnespējas process tika ierosināts pamatojoties uz kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo tika konstatēts, ka "Dzintars" ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019. gada 25. aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2016. gada 17. oktobrī ierosināja "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008. gadā, bet otra 2014. gadā, veicinājušas "Dzintara" tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

"Dzintars" 2017. gadā strādāja ar 6,284 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,766 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018. un arī 2019. gada pārskati vēl nav iesniegti. Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds kompānijai 2020. gada 7. maijā bija 9,266 miljoni eiro.

Kompānija "Dzintars" reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro. "Dzintara" patiesais labuma guvējs ir Iļja Gerčikovs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!