Foto: F64
2019. gadā "Latvijas finieris" apgrozījums sasniedza 226,38 miljonus eiro, kas ir par 9% mazāk nekā 2018. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 8,8 miljoni eiro (-26,58%, salīdzinot ar 2018. gadu), informē "Lursoft" Klientu portfelis.

Samazinājums galvenokārt saistīts ar izaugsmes samazināšanos uzņēmuma galvenajos noieta tirgos Eiropā un pasaulē, par ko liecināja makroekonomiskās prognozēs jau 2019. gada sākumā. "Uzņēmums tam bija gatavs – ienākumu krituma kompensēšanai tika mērķtiecīgi realizētas izmaksu samazināšanas programmas, kā rezultātā praktiski netika ietekmēta uzņēmuma pelnītspēja," teikts AS "Latvijas finieris" gada pārskatā.

2019. gadā "Latvijas finieris" savam pasaulē labi zināmajam zīmola "Riga" saplāksnim uzsāka piedāvāt jauna sastāva līmi "Riga Ecological", kur bioloģiskās izcelsmes lignīns izmantots kā daļējs aizvietotājs tradicionāli lietotajam fosilajam fenolam, kas ievērojami samazina "Riga" saplākšņa oglekļa pēdu no ražošanas līdz pat gala patērētājam. Tāpat pērn tirgū piedāvāti arī citi jauni saplākšņa produkti un pakalpojumi.

2019. gadā "Latvijas finieris" uzņēmuma attīstībā ieguldījis 10,1 miljonus eiro.

Turpmākajos gados plānots investīcijas turpināt, lai realizētu daudzgadīgu attīstības programmu, piepildot koksnes pirmapstrādes jaudas gan koncerna vadošajā uzņēmumā AS "Latvijas finieris", gan arī citos koncerna uzņēmumos.

Kā rāda "Lursoft" dati, "Latvijas finieris" pagājušajā gadā nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā samaksājis 13,73 miljonus eiro.

Jānorāda, ka "Latvijas finieris" konsolidētais apgrozījums 2019. gadā bijis 228,97 miljoni eiro, bet peļņa – 10,82 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!