Fоtо: Пресс-фото

Bankrotējušās kosmētikas un parfimērijas leģendas "Dzintars" aktīvus pērk igauņu miljonārs Oļegs Osinovskis, liecina raidījuma "Nekā Personīga" rīcībā esoša informācija. Raidījumam zināms, ka pirkuma summa ir vairāk nekā pieci miljoni.

Atgādinām, ka Osinovski tiesā par kukuļdošanu "Latvijas dzelzceļa" šefam. Tomēr, kā raidījumā uzsver uzņēmuma maksātnespējas administrators, tad "Dzintara" darījuma naudas izcelsme rūpīgi pārbaudīta.

"Osinovskis labi orientējas dzelzceļa vagonos un maz ticams, ka turpmāk ražos kosmētiku ar "Dzintara" vārdu. To liegtu arī likums, jo vismaz pagaidām intelektuālais īpašums – preču zīmes pieder iepriekšējam "Dzintara" īpašniekam Iļjam Gerčikovam," minēts raidījuma sižetā.

Par to, kāpēc "Dzinatars" piedzīvoja krahu, vairāk iespējams lasīt šeit.

Raidījumā norāda, ka kopš pagājušā rudens padziļinātu interesi par "Dzintaru" izrādījuši 14 investori. Viņu vidū bijuši finansisti, bankas, farmācijas lielfirmas, kosmētikas ražotāji. Par "Dzintaru" interesējās Oļegs Osinovskis no "Skinest group", kā interešu sfērā ir arī nekustamais īpašums.

"Nekā personīga" zināms, ka par "Dzintara" aktīvu iegādi vēl bez Osinovska interesi izrādīja Kārlis Cerbulis, Roberts Idelsons, ekpolitiķa Andra Šķēles meita Madara Šķēle, Andrejs Leibovičs, Jorens Raitums, Aigars Kesenfelds, Uldis Iltners no "Madara Cosmetics", kā arī "Rietumu banka". Maksātnespējas administrators Jānis Ozoliņš ar viņiem veicis padziļinātas pārrunas.

"Visi, kurus jūs nosaucāt, var uzskatīt par interesentiem. Viņi nekad nav bijuši potenciālie pircēji. Es varu no ielas savākt vēl 100 cilvēkus, ar viņiem parunāt Ozoliņa vietā, un pateikt, ka viņi visi ir pircēji. Bet tā nav taisnība. Viņi tikai interesējās, iegāja un izgāja. Mums bija viens reāls pircējs 2019. gadā, kurš gribēja mūsu ražotnes un īpašumus par deviņiem miljoniem, mums vajadzēja parakstīt līgumu, bet VID mums slēdza kontus. Man jāatzīst, ka manā apkārtnē bija tā saucamā "'žurka" un viņas sniegtās informācijas noplūdes dēļ, bija šāda VID reakcija. Un darījums nenotika," sacīja uzņēmuma bijušais prezidents un līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs. Kompānijas vārdu gan viņš nenosauca.

Pirmā izsole notika martā. Iespaidīgās "Dzintara" ēkas Mālu ielā un ražotnes sākumcena bija nepilni septiņi miljoni. Taču izsole beidzās bez rezultāta.

Administrators raidījuma žurnālistiem apgalvo, ka otro izsoli nav rīkojis, jo pastāvējis risks, ka aktīvus var iegādāties par samazinātu iespējamo cenu. Tāpēc trim pretendentiem dota iespēja iesniegt savu cenu piedāvājumu, atverot kontu bankā un iemaksājot tajā savu pirkuma summu.

TV3 raidījuma žurnālistiem gan zināms, ka visaugstāko cenu 5 500 000 eiro "Swedbank" augustā iemaksājusi Daugavpils firma "Ritrem". Mikrouzņēmums ar niecīgu pamatkapitālu pērn nav veicis ne iedzīvotāju ienākuma nodokļa, ne arī Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus. "Ritrem" vienīgais īpašnieks ir "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" un savukārt tā patiesais labuma guvējs ir Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.

Osinovskim Latvijā ir slikta slava, jo tiesā joprojām atrodas krimināllieta, kurā uz apsūdzēto sola par kukuļošanu sēdies bijušais Latvijas dzelzceļš šefs Uģis Magonis un Osinovskis par pusmiljona maksāšanu saistībā ar vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma.

"Es nepazīstu (Osinovski), nezinu viņa nodomus. Mēs ar viņu nekad neesam tikušies vai runājuši. Es sev esmu (tādu biznesa modeli) definējis kā kaut ko aizliegtu. Tas nav iespējams, līst citā sfērā.. Varbūt tā notiek tikai uzņēmējdarbībās, kur pilnībā vienalga- šodien šujam zeķes, rīt ražojam kosmētiku. Kvalitāte tādām precēm parasti ir zināma.. Manai biznesa pieejai nekas tāds nav iedomājams!" sacīja Gerčikovs.

Administrators ar "Ritrem" darījumu 31. augustā jau parakstījis. Un iebildumus šim darījumam nav cēlis ne VID, ne Attīstības finanšu institūcija "Altum". Arī "Swedbank" saka, ka tā pārbaudījusi naudas izcelsmi, un tā labi pazīstot pārdevēju, proti, administratoru.

"Tas ("Ritrem" ), pirmkārt, piedāvāja augstāko cenu un izpildīja visus nosacījumus, kurus mēs lūdzām izdarīt," skaidroja administrators.

"Ritrem" īpašumā nonākusi ne vien "Dzintara" kustamā un nekustamā manta, bet arī tiesības uz "Dzintara" intelektuālo īpašumu – preču zīmēm, skaidroja "Nekā personīga". Tās Iļja Gerčikovs reģistrējis uz sava vārda un par to patlaban notiek tiesvedība. Taču, kā uzsver raidījumā, iespējams, ka Osinovski nemaz neinteresē kosmētikas ražošanas turpināšana, jo jau šonedēļ administrators pārdošanā izlika "Dzintara" nepabeigtos ražojumus un pasūtījumus, tai skaitā izejvielas, par ko var pārliecināties "Latvijas vēstneša" publikācijā.

Gerčikovs, kurš savulaik saņēmis ANO intelektuālā īpašuma organizācijas zelta medaļu par izgudrojumu, apgalvo, ka preču zīmes ar nosaukumu "Dzintars" var izmantot tikai viņš. "Tās ir priekšrocības. Ko viņš (Osinovskis) ar tām darīs, man grūti teikt. Jebkurā gadījumā, man tas netraucēs. Tā kā vēlos pateikt visiem, ka "Dzintars" tādā izskatā, kādā to bijāt raduši redzēt, tiks izdots arī turpmāk," viņš sacīja.

Osinovskis jebkādas detaļas par "Dzintara" iegādi nevēlējās sniegt.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !