Foto: Publicitātes foto
Emitējot jaunas kapitāla daļas, Mūkusalas biznesa centrs ir veicis izmaiņas savā dalībnieku struktūrā, tādējādi ievērojami palielinot uzņēmuma kapitālu. Jaunās investīcijas tiks izlietotas dažādu vērienīgu Mūkusalas ielas apkaimes projektu īstenošanai – darbs pie vairākiem no šiem projektiem jau ir uzsākts un tas noslēgsies tuvāko gadu laikā, informē uzņēmums.

Emitētās kapitāla daļas ir iegādājušies divi esošie dalībnieki – SIA "MBC Capital" un SIA "Realto Capital", savukārt par Mūkusalas biznesa centra jauno dalībnieku ir kļuvis investīciju pārvaldītāja SIA "Expansion Capital AIFP" pārvaldītais fonds "INECI AIF". Kapitāla palielināšanas rezultātā Mūkusalas biznesa centrs ir piesaistījis uzņēmumam līdzekļus vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā.

Visu Mūkusalas biznesa centra dalībnieku tuvāko gadu mērķis ir uzņēmuma iziešana fondu biržā, lai turpinātu izmantot vietējo kapitālu tālākai uzņēmuma izaugsmei, kas nodrošinātu stabilu un prognozējamu izaugsmi esošajiem un jaunajiem uzņēmuma akcionāriem.

Tāpat Mūkusalas biznesa centrs ir parakstījis ilgtermiņa finansējuma līgumu ar "Luminor" banku 5,5 miljonu apmērā. Finansējums tiks izmantots, lai īstenotu Mūkusalas biznesa centra attīstības projektus – A klases "Zeiss" biroju ēkas būvniecību, daudzstāvu autostāvvietas būvniecību, kā arī lai veiktu infrastruktūras uzlabošanas darbus nākamajām attīstības kārtām.

"Energoefektīvu biroju attīstīšana sniedz pozitīvus ieguvumus ne tikai uzņēmumiem, kas nomā telpas, bet arī pilsētvidei, ekonomikai un komercīpašumu attīstībai kopumā. BREEAM standarts ir garantija par ēkas kvalitāti, kur īpaša uzmanība pievērsta tieši resursu patēriņam, kas mūsdienās ir būtisks aspekts biroju apsaimniekošanā," norāda "Luminor" Korporatīvo departamenta vadītāja Ilze Zoltnere.

Mūkusalas biznesa centra īpašnieks Klāvs Vasks norāda, ka nākamie teritorijas attīstības posmi ir saistīti ar īres dzīvokļu attīstību, kā arī funkcionāli elastīgu biroju un medicīnas pakalpojumu iestāžu attīstību. "Mūku salas apkaimes attīstība ies kopsolī ar Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra izaugsmi un "Rail Baltica" projekta īstenošanu, tā rezultātā pilnībā izmainot šo Rīgas apkaimi."

Papildu jaunās biroju ēkas un daudzstāvu autostāvvietas būvniecības uzsākšanai Mūku salas apkaimē tuvākajā laikā tiks īstenoti arī citi projekti – sadarbībā ar Rīgas domi tiks izbūvēts gājēju un velobraucēju tiltiņš pie Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Jelgavas ielā, kas savienos šo teritoriju ar pārējo Torņakalna apkaimi, kā arī tiks īstenots 240 istabu studentu viesnīcas projekts Jelgavas ielā.

Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā atrodas tādu uzņēmumu kā "Tele2", "Bolt", "Delfi", "Cognizant", "Civinity" un citi biroji. Nesen Mūkusalas ielas apkaime arī apvienojusies zem vienota zīmola – Mūku sala, kurā ietilpst arī Mūkusalas biznesa centrs un tā īstenotie projekti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!