Foto: LETA

'Akropolis Group', kas pārvalda iepirkšanās un izklaides centrus 'Akropolis' Viļņā, Klaipēdā un Šauļos, kā arī 'Akropole' Rīgā, ir atļauts pabeigt tirdzniecības centra 'Alfa' iegādi Rīgā. Latvijas Konkurences padome piešķīrusi 'Akropolis Group' beznosacījumu apvienošanās atļauju, lai pabeigtu tirdzniecības centra, kas atrodas Latvijas galvaspilsētā, iegādes darījumu, ziņo grupas pārstāvji Latvijā.

"Akropolis Group" ar "Nasdaq" Viļņas biržas starpniecību paziņoja, ka tuvākajā laikā, atbilstoši parakstītajā līgumā minētajai procedūrai un noteikumiem, tiks īstenota Latvijas uzņēmuma SIA "Delta Property", kam pieder tirdzniecības centrs Alfa Rīgā, kapitāldaļu īpašumtiesību pārņemšana.

“Latvijas Republikas Konkurences padome ir izpētījusi "Akropolis Group" plānoto uzņēmuma iegādi, iegādājoties 100% SIA "Delta Property" daļas un gūstot vienpersonisku kontroli pār iepriekšminēto uzņēmumu, un konstatējusi, ka plānotā apvienošanās neradīs vai nenostiprinās dominējošo stāvokli vai būtiski neierobežos konkurenci konkrētajos tirgos. Saņemot beznosacījumu apvienošanās atļauju, mēs plānojam pabeigt darījumu tuvākajā laikā,” sacīja "Akropolis Group" izpilddirektors Manfredas Dargužis.

Puses ir vienojušās, ka tirdzniecības centra "Alfa" iegādes darījuma vērtība netiks izpausta.

Augustā Lietuvas uzņēmums, kas jau pārvalda iepirkšanās centru "Akropole" Rīgā, parakstīja līgumu ar "AMD Holding" par Latvijas uzņēmuma "Delta Property" 100% kapitāldaļu iegādi. Uzņēmumam pieder 9,7 hektāru liels zemes gabals, kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 372, Latvijā, kā arī 154 tūkst. m2 liela tirdzniecības centra "Alfa" ēka.

Tirdzniecības centra kopējā platība ir 154 tūkst. m2 jeb 94 tūkst. m2 bez autostāvvietas, savukārt kopējā iznomājamā platība ir 71 tūkst. m2. Tirdzniecības centra autostāvvietā var novietot 1750 transportlīdzekļus, savukārt centrā ir 210 dažādi veikali.

Tirdzniecības centrā "Alfa" atrodas populāru vietējo un starptautisko zīmolu veikali.

"Alfa" būs pirmais "Akropolis Group" pārvaldītais tirdzniecības centrs, kuru sākotnēji uzņēmums nav izstrādājis pats. Turklāt pēc darījuma pabeigšanas Rīga kļūs par pirmo pilsētu, kurā "Akropolis Group" pārvalda divus iepirkšanās un izklaides centrus.

2019. gadā tirdzniecības centrs "Alfa" tika būtiski renovēts un paplašināts, investējot aptuveni 55 miljonus eiro. 2019. gadā atvērtā iepirkšanās centra Akropole Rīgā kopējā platība ir 97 tūkstoši kvadrātmetru, tai skaitā 61,1 tūkst. m2 mazumtirdzniecības iznomājamās platības un 9,75 tūkst. m2 biroju iznomājamās platības. Tajā izvietoti 170 veikali un 2300 autostāvvietu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!