Foto: Pixabay

Pret tūrisma operatora SIA "TT Baltics" (plašāk pazīstams kā "TUI" koncerna pārstāvis Baltijā), patiesā labuma guvēju ir vērstas Eiropas Savienības sankcijas, atgādina Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

PTAC lūdz ceļotājus rēķināties, ka piemēroto sankciju rezultātā tūrisma operatoram līdz risinājuma rašanai jāatceļ plānotie ceļojumi. Tūrisma operatora pienākums ir ceļotājus iepriekš par atceltajiem ceļojumiem informēt. Savukārt ceļojumos esošos patērētājus tūrisma operatoram ir pienākums nogādāt atpakaļ atbilstoši noslēgtajiem līgumiem. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar SIA "TT Baltics".

Ņemot vērā SIA "TT Baltics" piemērotās sankcijas nekavējoties jāaptur arī jaunu pakalpojumu piedāvāšanu un tirdzniecību.

PTAC sadarbībā ar citām iesaistītajām pusēm no savas puses veiks visas nepieciešamās darbības un sekos līdzi, lai ceļojumos esošie ceļotāji veiksmīgi atgrieztos mājās, kā arī ceļotāji, kuru ceļojumi tikuši atcelti, saņemtu atpakaļ samaksāto naudu. Ņemot vērā radušos sarežģīto situāciju, aicinām ceļotājus būt pacietīgiem attiecībā uz samaksātās naudas atmaksu.

Vienlaikus PTAC aicina pārējos tūrisma pakalpojumu sniedzējus iepazīties ar ES piemērotajām sankcijām un izvērtēt to iespējamo ietekmi uz tūrisma pakalpojumu sniedzēju darbību.

Uzņēmums paziņojumā "Facebook" norāda, ka pašlaik cenšas visus savus spēkus veltīt tam, lai sankciju ietekme uz klientiem būtu pēc iespējas mazāka.

"Ierobežojumu dēļ bijām spiesti atcelt vairākus reisus, taču klienti, kuri pašlaik atrodas galamērķos, droši tiks nogādāti mājās. Atcelto reisu klientu iemaksātās naudas atmaksu veiksim normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā," teikts kompānijas paziņojumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!