Foto: LETA
Šodien notika kārtējā sanāksme, kur Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ar iesaistītajām pusēm apsprieda sašķidrinātā amonjaka kravu izvešanu no Ventspils brīvostas; Valsts vides dienests (VVD) sagaida, ka kuģu ienākšana ostā un kravas kraušana sāksies šajā nedēļas nogalē.

“Pašlaik no valsts iestāžu puses un Ventspils brīvostas pārvaldes visi nepieciešamie saskaņojumi un atzinumi, kas šajā brīdī vajadzīgi vai vēl būs nepieciešami kravas izvešanai, ir saņemti vai tiks izsniegti, kuģiem ienākot un izejot no ostas," saka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Valsts vides dienestā (VVD) norāda, ka ir saskaņotas SIA “Ventamonjaks” darbības. Detalizētais plāns un laika grafiks par sašķidrinātā amonjaka izvešanu tika saņemts 3. maijā, bet gala variants – 5. maijā.

Kopš 2. aprīļa Ventspils ostas enkurvietā (reidā) atrodas tankkuģi, kas ir gatavi nekavējoties pēc kompetentās iestādes atļaujas izsniegšanas kravas iekraušanai un izvešanai uzsākt šķidrā amonjaka uzpildi.

Saistībā ar Krievijas sāktā kara dēļ ieviestajām sankcijām uzņēmums SIA "Ventamonjaks", kura rezervuāros atrodas 40 000 tonnu bīstamas vielas – šķidrā amonjaka, nevar norēķināties ar uzņēmumu SIA "VK Terminal Services", kas sniedz "Ventamonjakam" dažādus pakalpojumus, tostarp nodrošina amonjaka drošu uzglabāšanu.

VVD uzdeva SIA “Ventamonjaks” līdz 10. aprīlim izvest sašķidrināto amonjaku no Ventspils ostas termināļa, kā arī līdz 29. aprīlim iesniegt detalizētu plānu un laika grafiku par sašķidrinātā amonjaka izvešanu.

Noteiktajā termiņā uzņēmums VVD netika iesniedzis detalizētu amonjaka izvešanas plānu, tomēr SIA “Ventamonjaks” nevarēja šādu informāciju iesniegt pirms netika saņemts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Ārlietu ministrijas vienots atzinums.

Līdz amonjaka pilnīgai izvešanai un termināļa pilnīgai atbrīvošanai no amonjaka uzņēmumam jānodrošina sašķidrinātā amonjaka droša uzglabāšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!