Foto: Publicitātes foto

Uzsākta būvprojekta izstrāde "Rail Baltica" Salaspils Intermodālajam kravu terminālim, informē "Eiropas Dzelzceļa līnijas", kas ir projekta "Rail Baltica" ieviesējs Latvijā.

Būvprojektu izstrādās SIA "BRD projekts" (Latvija) un "Sintagma" S.r.l. (Itālija), tāpat līgums paredz autoruzraudzību līdz termināļa nodošanai ekspluatācijā. Plānots, ka būvprojektam jābūt izstrādātam 2024. gadā.

Salaspils kravu terminālim "Rail Baltica" projektā ir stratēģiski un ekonomiski svarīga nozīme, lai Latvijā attīstītu daudzveidīgu kravu pārvadājumu iespējas starptautiskajos kravu pārvadājumu koridoros, ar lielu izaugsmes potenciālu tieši ziemeļu – dienvidu virzienā.

""Rail Baltica" - tie nav tikai starptautiskie un vietējie pasažieru pārvadājumi, reģionālās stacijas, bet tas ir arī iecerēts kā nozīmīgs kravu transportēšanas koridors, kura iedarbināšanai ļoti būtisks elements ir Salaspils kravu un loģistikas centrs. Pašreizējā ģeopolitiskā situācija skaidri parāda, cik nozīmīga ir šāda transporta koridora veidošana Rietumeiropas virzienā, lai veicinātu Latvijas un Baltijas savienojamību, drošu un ātru kravu plūsmu ziemeļu-dienvidu virzienā," pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars norāda, ka Salaspils Intermodālais loģistikas centrs rada iespēju pašvaldībai kļūt par valsts mēroga loģistikas epicentru, kas ilgtermiņā stimulēs uzņēmējdarbību, izveidos jaunas darba vietas un veicinās reģionālo attīstību arī plašākā mērogā.

"Šis "Rail Baltica" globālajam projektam ir svarīgs brīdis, jo Latvija pievienojas pārējām Baltijas valstīm ar galvenā multimodālā termināla būvprojektēšanas darbiem. Igaunijā šobrīd jau uzsākts darbs pie Mūgas multimodālā kravas termināļa būvprojektēšanas, savukārt Kauņas intermodālais terminālis tika atvērts sākotnējiem komercpārvadājumiem "Rail Baltica" koridorā pagājušā gada vasarā. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, ir skaidrs, ka "Rail Baltica" projekts iegūst jaunu nozīmi un nostiprina prioritāti. Kravu jomā tas savukārt prasa pārdomāt sākotnējos plānus un pieņēmumus, tādēļ papildus tehniskajam darbam sagaidām aktīvu diskusiju par Salaspils multimodālā termināla kā centrālā kravu mezgla Latvijas teritorijā attīstību, iesaistot ne tikai pašvaldību, bet arī Latvijas loģistikas nozari," pauž Ēriks Diļevs, "RB Rail" AS Tehniskais direktors Latvijā.

Plānots, ka Salaspils Intermodālais kravu terminālis nodrošinās konteinerkravu pārkraušanu gan uz 1435 mm platuma dzelzceļu, gan 1520 mm platuma dzelzceļu, gan autotransportu, kā arī kravas auto puspiekabju iekraušanu un izkraušanu specializētajos vilcienu vagonos. Kravu terminālis būs daļa no Salaspils Intermodālā loģistikas centra, kurā papildus kravu pieņemšanai, nosūtīšanai un apstrādei, uzņēmējiem būs iespēja attīstīt ražotnes un noliktavas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!