Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 19. jūlijā, Liepājas ostā ienāca Freda Olsena Balmorāla kruīza kuģa tūre. Tas ir trešais kruīza kuģis, kas šogad apmeklē Liepāju, bet tuvākā mēneša laikā gaidāmi vēl trīs kuģi, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

Savu kārtējo kruīzu kuģis "Balmoral" uzsāka Edinburgā, Lielbritānijā šā gada 16. jūlijā. Uz kuģa klāja ir 667 pasažieri, no kuriem lielākā daļa izmantoja plašo ekskursiju piedāvāju un iespēju Liepāju iepazīt nesteidzīgā pastaigā. Šoreiz tika piedāvāta arī iespēja iepazīt novada kultūrvēsturisko mantojumu un doties uz Rucavu.

Kā atzina kuģa kapteinis Valentīns Giuglea, tad Freda Olsena Balmorāla kruīzi ir vērsti uz Lielbritānijas tirgu, līdz ar to lielākā daļa pasažieru ir Lielbritānijas iedzīvotāji, bet esot arī pasažieri no Japānas, Austrālijas un citām valstīm. "Kruīza kuģis ir būvēts pirms 30 gadiem Vācijā, bet ir rūpīgi uzturēts un atjaunots. Kopumā uz kuģa ir 11 klāji un plašs atpūtas piedāvājums. Esošā kruīza laikā kuģis piestās 7 pilsētās."

Tika ievērota arī tradīcija, kruīza kuģim" Balmoral" pirmo reizi ienākot Liepājas ostā, kuģa kapteinis uzņēma Liepājas SEZ pārvaldnieku, lai apmainītos ar piemiņas zīmēm. Kruīza kuģis piestāja LSEZ SIA "Ekers Stividors LP" piestātnē un tā uzņemšanu nodrošināja Liepājas SEZ pārvalde un termināls, savukārt ekskursijas, kruīza kuģa pasažieru atpūtu un izklaides programmu Liepājā nodrošina tūrisma aģentūras "Latvia Tours" un "JATravel" un Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi nodrošina informācijas punkta darbību autobusa pieturā pie Liepājas Universitātes, lai kruīza pasažieriem, kuri Liepāju vēlas apskatīt bez gida, palīdzētu nokļūt interesējošajās vietās.

Kruīza kuģis Liepāju atstāja 19. jūlija vakarā, lai dotos tālāk uz Sāremā salu Igaunijā. Nākamo kruīza kuģi "Seven Seas Splendor" Liepājas ostas sagaidīs 21. jūlijā.

Liepājas osta ir bijusi daudzfunkcionāla osta, kas apkalpo gan kravas, gan pasažieru kuģus un tieši tādēļ tiek attīstīta Jahtu osta un veicināta prāmju satiksmes paplašināšanās, kā arī strādāts, lai Liepājai piesaistītu kruīza kuģus. Liepājas SEZ pārvalde ir "Cruise Lines International Association" (CLIA) biedrs no 2018. gada un darbojos, lai popularizētu Liepāju kā kruīza kuģu galamērķi. Kruīza kuģa ierašanās ikvienā Baltijas jūras ostā nodrošina ne tikai atpazīstamību, bet dod arī pienesumu vietējai ekonomikai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!