Foto: LETA/Publicitātes foto/DELFI

"Top 50" pakalpojumu importētāji pērn uzstādījuši jaunu rekordu, to importa apjomam sasniedzot 1,2 miljardus eiro. "Delfi Bizness" piedāvā ielūkoties Latvijas lielāko pakalpojumu importētāju sarakstā, ko speciāli portālam sagatavojusi Latvijas Banka, kā arī vērtē topa jaunpienācējus, ilgdzīvotājus un to, kādas izmaiņas sarakstā gaidāmas šogad.

Latvijas pakalpojumu imports pērn palielinājies par 21% (līdz 3,06 miljardiem eiro) un izlīdzinājies ar 2018. gada līmeni, kad tas bija 3,02 miljardu eiro apmērā. 2019. gadā, līdzīgi kā pakalpojumu eksportā, tika sasniegts visu laiku Latvijas pakalpojumu importa rekords – 3,2 miljardi eiro, bet 2020. gadā pandēmijas ietekmē šis rādītājs samazinājās līdz 2,5 miljardiem eiro.

Salīdzinājumā ar kopējā pakalpojumu importa izmaiņām "Top 50" pakalpojumu importētāju apjoms pērn pieaudzis straujāk – par 24% salīdzinājumā ar 2020. gadu, līdz 1,2 miljardiem eiro. Un tas ir jauns rekords, jo, neskatoties uz nelielu kritumu 2020. gadā, pērn pārspēts pirmspandēmijas – 2019. gada – apjoms (1,06 miljardi eiro). Līdz ar to 50 lielāko pakalpojumu importētāju apjoma īpatsvars, salīdzinot ar kopējiem apjomiem, ir pieaudzis līdz 40% (2020. gadā – 38%, 2019. gadā – 33%), kas nozīmē, ka būtisku pakalpojumu importa daļu veido tieši lielākie "Top 50" uzņēmumi.

Divi jaunpienācēji

Latvijas "Top 50" importētāju sarakstā notikušas vairākas izmaiņas, kas raksturo gan pandēmijas ietekmi, gan pārmaiņas mūsu valsts tautsaimniecības struktūrā. 

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!