Foto: Foto: Publicitātes
Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2022" laureātu apbalvošanas ceremonijā 14. decembrī godināti uzņēmumi, kuri aizvadītajā gadā bijuši izcili eksportā, kā arī radījuši jaunus un inovatīvus produktus vai pakalpojumus.

Saskaņā ar konkursa nolikumu balvas tika piešķirtas piecās kategorijās "Eksporta jaunpienācējs", "Eksporta līderis", "Eksporta čempions", "Inovācijas čempions" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad konkursa uzvarētāji, izņemot tūrisma kategoriju, tika noteikti, balstoties uz Centrālās statistikas pārvaldes sagatavotajiem datiem. Tika vērtēti dati par uzņēmumu eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un citiem rādītājiem.

"Eksporta čempiona" balvu saņēma uzņēmums "Mikrotīkls", kura vērtība ir pārsniegusi vienu miljardu eiro. "Mikrotīkls" eksportē savu produkciju uz vairāk nekā 120 pasaules valstīm un ir aktīvi iesaistījies daudzās sabiedriskās iniciatīvās. Savukārt "Inovācijas čempiona" balvu otro gadu pēc kārtas saņēma "LMT" kā uzņēmums, kurš visvairāk ieguldījis pētniecībā un attīstībā, kā arī veidojis vidi, kurā savus inovatīvos produktus var testēt citi uzņēmumi.

Pasākuma laikā tika pasniegtas arī divas specbalvas. "Delfi" auditorijas simpātiju balvu saņēma uzņēmums "JA Travel" no Liepājas, kurš uzvarēja lasītāju balsojumā. "Delfi" balvu "Izcilības sfēra", kuru veidojies tēlnieks Gatis Erdmanis", pasniedza "Delfi" mārketinga vadītāja Elise Bikova: "Mums "Delfi" ir svarīgi, lai Latvijā būtu pēc iespējas vairāk ieinteresēti un uz attīstību orientēti cilvēki, jo tas veido stiprāku Latvijas sabiedrību". Savukārt kategorijā "Drošs eksportētājs" finanšu institūcija "Altum" apbalvoja uzņēmumu "Valpro".


Konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2022" laureāti

"Eksporta čempions" – "Mikrotīkls"

"Inovācijas čempions" – "LMT"

"Eksporta jaunpienācējs" uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 50 līdz 200 tūkstošiem eiro – "Smart Aero".

"Eksporta jaunpienācējs" uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 200 tūkstošiem līdz 1 miljonam eiro – "Int-Sol Unlimited".

"Eksporta jaunpienācējs" uzņēmumu grupā ar eksporta apgrozījumu no 1 miljona eiro un vairāk – "Kohsel".

"Eksporta līderis" – zināšanu ietilpīga bioekonomika (kokapstrādes nozarē) uzņēmumu grupā mazie un vidējie komersanti – "Latgran".

"Eksporta līderis" – zināšanu ietilpīga bioekonomika (kokapstrādes nozarē) lielo uzņēmumu grupā – "Latvijas Finieris".

"Eksporta līderis" – zināšanu ietilpīga bioekonomika (pārtikas ražošana) mazo un vidējo uzņēmumu grupā – "Karavela".

"Eksporta līderis" – zināšanu ietilpīga bioekonomika (pārtikas ražošana) lielo uzņēmumu grupā – "Dobeles Dzirnavnieks".

"Eksporta līderis" – biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija mazo un vidējo uzņēmumu grupā – "Icotton".

"Eksporta līderis" – biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, farmācija lielo uzņēmumu grupā – "Grindeks".

"Eksporta līderis" – fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas mazo un vidējo uzņēmumu grupā – "Light Guide Optics International".

"Eksporta līderis" – fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas lielo uzņēmumu grupā – "Lexel Fabrika".

"Eksporta līderis" – viedā enerģētika un mobilitāte mazo un vidējo uzņēmumu grupā – Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums "Caljan".

"Eksporta līderis" – viedā enerģētika un mobilitāte lielo uzņēmumu grupā – "Bucher Municipal".

"Eksporta līderis" – informācijas un komunikācijas tehnoloģijas mazo un vidējo uzņēmumu grupā – "Estoty".

"Eksporta līderis" – informācijas un komunikācijas tehnoloģijas lielo uzņēmumu grupā – "Tieto Latvia".

Kategorijā Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts mazo un vidējo komercsabiedrību grupā - "Nepieradinātās naktsmītnes" un sajūtu piedzīvojums dabā, "Dont Panic" sadarbībā ar "Skudras Metropole".

Kategorijā Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā: muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams".

Konkursu sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Centrālo statistikas pārvaldi, finanšu institūciju "Altum" un Latvijas eksportētāju asociāciju "The Red Jackets" organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!