Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" aprīkos visu tās "Airbus A220-300" floti ar "SpaceX" interneta pieslēguma sistēmu "Starlink", ziņo kompānija

Drīzumā pasažieriem būs iespēja izmantot bezmaksas ātrgaitas internetu visos "airBaltic" lidojumos bez reģistrācijas.

"airBaltic" pārstāvji norāda, ka konfidencialitātes iemeslu dēļ nevar atklāt līguma izmaksas.

Vienlaikus kompānija akcentē, ka "Starlink" interneta ieviešanas dēļ lidsabiedrība neplāno palielināt lidojuma biļešu cenas, ziņo aģentūra LETA.

"SpaceX" izstrādātais "Starlink" nodrošina ātrgaitas, platjoslas internetu vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē, un pagājušajā gadā sāka apkalpot komerciālās lidmašīnas ar ātrgaitas internetu lidojumu laikā. Ar satelītiem, kas atrodas Zemes orbītā 550 km augstumā, kas ir vairāk nekā 65 reizes tuvāk par parastajiem ģeostacionārajiem satelītiem, "Starlink" sasniedz ievērojami lielāku pārraides ātrumu. Tas var nodrošināt līdz 350 Mb/s ātru interneta savienojumu lidmašīnām, ļaujot visiem pasažieriem vienlaikus piekļūt straumēšanas spējīgam internetam un lidojuma laikā veikt darbības, kas iepriekš nebija iespējamas – videozvani, tiešsaistes spēles, virtuālie privātie tīkli un daudz kas cits.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) komentē: "Šis mūsu lidsabiedrībai un nozarei kopumā ir vēsturisks brīdis. Drīzumā "airBaltic" kļūs par pirmo lidsabiedrību Eiropā, kas savās lidmašīnās piedāvās ātrgaitas, neierobežotu un bezmaksas satelīta internetu. Turpinām uzlabot pakalpojumu klāstu pasažieriem, kuri drīz varēs izmantot šo interneta savienojumu lidojumos "airBaltic" tīklā Eiropā un ārpus tās."

Tā kā lidsabiedrībai ir tirgū modernākās lidmašīnas, nākamais loģiskais solis ir ieviest modernāko interneta risinājumu šai flotei, piebilst Gauss.

"Kļūstot par pirmo lidsabiedrību Eiropā, kas ieviesīs "Starlink" interneta savienojamību visai flotei, "airBaltic" nosaka jaunu standartu, nodrošinot saviem pasažieriem interneta pieredzi, kādu viņi ir pieraduši sagaidīt mūsdienu laikmetā," saka "SpaceX Starlink" pārdošanas viceprezidents Džonatans Hofellers (Jonathan Hofeller).

"airBaltic" sadarbosies ar "SpaceX", lai iegūtu nepieciešamo papildu lidmašīnas tipa sertifikācijas apstiprinājumu. Šī produkta uzstādīšanu visai lidsabiedrības "Airbus A220-300" flotei paredzēts sākt šogad.

"airBaltic" (AS "Air Baltic Corporation") savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Tā nodarbina vairāk nekā 2100 darbinieku, nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 39 "Airbus A220-300" lidmašīnām. Akciju sabiedrība dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,96% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,04%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!