Fоtо: Pixabay

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut Somijā reģistrētai sabiedrībai "Auto-Bon Oy "iegūt izšķirošu ietekmi pār citu Somijā reģistrētu sabiedrību "LänsiAuto Drive Oy".

KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

"Auto-Bon Oy" un ar to saistīto sabiedrību galvenā darbības joma Latvijā ir jaunu "Peugeot", "Citroën", "Hyndai", "Suzuki", "Isuzu" un "SsangYong" vieglo pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu, kā arī rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. Savukārt "LänsiAuto Drive Oy" galvenais darbības veids ir jaunu "Opel" markas vieglo pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu, kā arī to rezerves daļu un piederumu, imports un vairumtirdzniecība Somijā un Baltijas valstīs. Tādējādi apvienošanās dalībnieku pamatdarbība pārklājas jaunu vieglo pasažieru automobiļu un jaunu vieglo komerciālo automobiļu, kā arī automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecības tirgos.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un iestādes rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to apvienošanās ir atļaujama.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !