Foto: Publicitātes attēli

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir sākusi kontroles dienestu infrastruktūras izveides projekta īstenošanu Kundziņsalā, izsludinot ieceres projektēšanas un būvniecības iepirkumu, ziņo uzņēmums.

Projekta ietvaros ir paredzēts izveidot jaunu, mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru kontroles dienestu – Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts robežsardzes un Pārtikas un veterinārā dienesta – funkciju īstenošanai, kā arī pārcelt Rīgas brīvostas muitas kontroles punktu no Uriekstes ielas 16, uz Uriekstes ielu 42, Rīgā, kas potenciāli mazinās ar Rīgas ostu saistītā transportu radīto negatīvo ietekmi uz Rīgas pilsētas satiksmes plūsmu un sekmēs Eiropas transporta tīkla (TEN-T) infrastruktūras attīstību. Jauna punkta izbūve uzlabos arī dienestu darbinieku un robežšķērsotāju drošību un paātrinās un vienkāršos muitošanas procesu.

Infrastruktūru plānots izveidot līdz 2026.gada vidum, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Jauno infrastruktūru plānots izveidot 5,9 ha lielā platībā. Projekta īstenošanai nepieciešamos līdzekļus plānots piesaistīt no Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ietvaros piešķirtā granta finansējuma un Valsts budžeta finansējuma. Kopējais šobrīd piesaistītais finansējums veido 39 miljonus eiro.

Transporta infrastruktūras sakārtošana un jauna pieslēguma nodrošināšana Kundziņsalai ir būtiska izveidojamās Austrumu maģistrāles sastāvdaļa, kas ir noteikta Rīgas pilsētas stratēģiskos dokumentos. Projekts ir arī cieši saistīts un loģisks attīstības risinājuma turpinājums Rīgas valstspilsētas īstenotajam projektam, kas paredz pārvada pār dzelzceļa ("Rīga-Skulte") izbūvi un Rīgas brīvostas teritorijā īstenotajam projektam "Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu".

Būvuzņēmējus pieteikties iepirkumam aicina līdz šā gada 11.aprīlim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!