Fоtо: Shutterstock

Lielai daļai "Elektrum" klientu no 1.maija elektroenerģijas cena samazināsies par 15%, informēja AS "Latvenergo" pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.

Viņš skaidroja, ka atbilstoši "Elektrum" klientu līgumu noteikumiem, regulāri tiek veikta cenas pārskatīšana un jaunā cena tiek piedāvāta, balstoties uz aktuālo situāciju tirgū.

"Šobrīd līguma cenu pārskatīšana attiecas uz aptuveni 300 000 mūsu klientu, kuriem, ņemot vērā pozitīvās tendences tirgū, elektroenerģijas cena samazinājās," pauda Mucinieks, skaidrojot, ka tirgus cenu samazinājumu ir ietekmējis gan vispārējs energoresursu cenu samazinājums, gan labvēlīgi laikapstākļi, kas ietekmē pieprasījumu pēc energoresursiem.

Mucinieks norādīja, ka no šiem klientiem lielākai daļai cenas samazinājums ir 15%, bet daļai klientu tas var būt atšķirīgs, ņemot vērā produktu un līguma slēgšanas laiku.

"Latvenergo" koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 1,842 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 72,9% vairāk nekā 2021.gadā, savukārt grupas peļņa pieauga 2,6 reizes - līdz 183,417 miljoniem eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !