Foto: LETA

Metālapstrādes un metālu vairumtirdzniecības uzņēmums "Severstal Distribution" 25. aprīlī mainījis nosaukumu uz SIA "Marcegaglia Baltics", informē "Lursoft Klientu portfelis".

Līdz 2014. gadam uzņēmums bija zināms ar nosaukumu "Severstaļlat". Tad tā nosaukums tika nomainīts uz "Severstal Distribution".

SIA "Marcegaglia Baltics" reģistrēta 1992. gadā, un vēl 2021. gadā tās apgrozījums sasniedza 1,53 miljardus eiro, bet peļņa 58,95 miljonus eiro.

Uzreiz pēc Krievijas pilna mēroga bruņotā iebrukuma Ukrainā SIA "Marcegaglia Baltics" patiesais labuma guvējs Aleksejs Mordašovs tika iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā, taču "Lursoft" izziņā redzams, ka šā gada aprīlī SIA "Marcegaglia Baltics" mainījies gan kapitāldaļu turētājs, gan arī patiesais labuma guvējs. Par uzņēmuma jauno īpašnieku kļuvis Itālijā reģistrētais "Marcegaglia Carbon Steel" S.P.A., savukārt uzņēmuma jaunie patiesie labuma guvēji ir Antonio un Emma Marcegaglia. Līdz ar īpašnieka maiņu par uzņēmuma jauno valdes priekšsēdētāju iecelts Nicoli Filippo.

Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā informācija rāda, ka šā gada 21. aprīlī uzņēmumam bija uzkrāts 142,55 tūkstošus eiro liels nodokļu parāds. Pērn tas VID administrētajos nodokļos samaksājis 7,37 miljonus eiro (2021. gadā – 19,69 miljonus eiro). Līdz ar SIA "Marcegaglia Baltics" iepriekšējā patiesā labuma guvēja Mordašova iekļaušanu sankciju sarakstos, samazinājās arī metālapstrādes uzņēmumā strādājošo darbinieku skaits, rāda "Lursoft" apkopotā informācija. Ja 2021. gadā uzņēmumā strādāja 214 darbinieki, tad pērn – 132.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!