Fоtо: LETA
Ceturtdien Rīgā, Kalnciema ielā 38 atklāts 24. "Lidl" veikals Latvijā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Metropoles koncepta veikals ir celts divos stāvos, daļu stāvvietu izvietojot zem ēkas. Veikala arhitektoniskais risinājums īpaši veidots, lai integrētu to apkārtējā apbūvē, ar atsaucēm uz šīs teritorijas industriālo mantojumu.

Jaunās "Lidl" Āgenskalna veikala ēkas celtniecībā, telpu iekārtošanā, apkārtējās ielu satiksmes infrastruktūras modernizācijā un tuvākās teritorijas apzaļumošanā kopumā investēti gandrīz 13 miljoni eiro.

Veikala atklāšanas ceremonijā piedalījās Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts. Uzrunājot klātesošos, viņš atzīmēja, ka: "24. veikala atvēršana labi demonstrē to, ka "Lidl" vietējā tirgū ir ienācis aktīvi, un tajā ieņēmis redzamu vietu. Īpaši gribētos atzīmēt šīs veikala ēkas arhitektūru, kur "Lidl" ir krietni parūpējies par kvartāla interesantās industriālās vēstures sajūtas saglabāšanu."

Pirmais klients jaunā "Lidl" veikala atklāšanu gaidīja jau no plkst. 4.00 rītā, un saņēma "Lidl" dāvanu karti 30 eiro vērtībā. Arī Āgenskalna senioru pāris, kas atklāšanu gaidīja jau no 4.40 rītā, katrs saņēma pa dāvanu kartei 30 eiro vērtībā.

Jaunās veikala ēkas un plašā iekšpagalma projektēšanu veica SIA "Archab", bet būvdarbus īstenot bija uzticēts SIA "Aimasa". Šī "Lidl" metropoles koncepta veikala ēka ir vairāk nekā 4600 m2 liela ar gandrīz 1500 m2 tirdzniecības zāli.

Veikals atrodas vietā ar senu industriālo vēsturi, un pēc ilgstošām arhitektu un apkaimes aktīvistu diskusijām tas uzbūvēts ar pietāti pret seno cehu arhitektonisko garu, skaidro uzņēmumā. Kalnciema ielas pusē atjaunoti vecās ķieģeļu ēkas fasādes fragmenti, kā arī no jauna uzbūvētas nelielas komerctelpas, kurās izvietoties nelieliem veikaliņiem vai saloniem.

Veikalam piegulošajā iekškvartālā radītā stāvvieta apzaļumota. Gandrīz 87 000 eiro vērtībā iestādīti vairāki desmiti koku lielstādu un simtiem dekoratīvo lakstaugu un košumkrūmu stādu – apstādījumu veidošanā izmantotas bārbeles, klinšrozītes, Himalaju bērzi, purpura ābeles, magnolijas un Holandes liepas.

Pagalma Kapseļu ielas pusē izveidots vairāk nekā 100 m2 liels sporta un spēļu laukumiņš ar mīksto virsmas segumu un vingrošanas stieņiem sportošanai. Savukārt pingponga cienītājiem novietots galds bumbiņas spēlei.

Pie veikala uzstādīti 50 nerūsējoša tērauda velo statīvi, kā arī neliela pašapkalpošanās remonta stacija, kur piepumpēt riepas un veikt vienkāršus apkopes darbus savam velosipēdam.

Elektroauto īpašnieki varēs izmantot pie iebrauktuves uzstādīto elektrouzlādes staciju, kas vienlaikus var uzlādēt divus elektroauto - vienu ar DC spraudni un otru ar AC spraudni. Tajā tiek izmantota vienīgi 100% Latvijā iegūta "zaļā elektrība".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !