Foto: Publicitātes foto

Igaunijas pilsētā Tartū aizvadīta starptautiskā konference "Ģimenes uzņēmumu noturība sarežģītos laikos", kuras laikā godināja Baltijas ģimenes uzņēmumu čempionus (Baltic Family Firm Champions 2023), "Delfi Bizness" informēja pasākuma organizatori.

Čempioni tika noteikti kopumā 4657 Baltijas ģimenes uzņēmumu konkurencē, un par uzvarētājiem tika atzīti trīs labākie uzņēmumi katrā valstī.

Par Latvijas ģimenes uzņēmumu čempioniem 2023. gadā atzīti SIA "Ādažu desu darbnīca", SIA "Gemoss" un SIA "Optic Guru". "Gemoss" saņēma arī "Signet Bank" speciālbalvu par izcilu darbu ekonomikas veicināšanā.

Par Igaunijas čempioniem atzīti PALMS (OU "Palmse Mehaanikakoda"), AS "Tartu Terminal" un AS "Valdek", bet par Lietuvas čempioniem – UAB "Bageta", UAB "Biržu Duona" un UAB "Elinta".

Baltijas ģimenes uzņēmumu čempionu topu veido "Baltic Family Firm Institute" (BFFI, Baltijas ģimenes uzņēmumu institūta), kas dibināts 2022. gadā ar mērķi radīt ekosistēmu Baltijas ģimenes uzņēmumu atbalstam, kā arī izveidot un attīstīt ģimenes uzņēmumu datubāzi un pētījumus.

Veidojot ģimenes uzņēmumu čempionu topu, BFFI mērķis, papildus finansiālo sniegumu atzīšanai, bija arī pievērst uzmanību ģimenes uzņēmumiem (kuros vismaz divi ģimenes locekļi ir iesaistīti uzņēmuma vadībā vai īpašumstruktūrā), kuri izceļas ar sabiedrisko darbu, ilgtspējību vai inovācijām.

Konference “Ģimenes uzņēmumu noturība sarežģītos laikos” pulcēja Baltijas reģiona ģimenes uzņēmumu pārstāvjus, nozares profesionāļus, biznesa līderus un pētniekus no 12 valstīm. Starp 70 konferences dalībniekiem bija 26 ģimenes uzņēmumu pārstāvji, 22 profesori un pētnieki, 12 konsultanti, pieci ģimenes ofisu pārstāvji, kā arī piecas valsts un nevalstiskā sektora pārstāvji.

Šā gada kandidātu atlasē īpaša uzmanība tika pievērsta uzņēmumiem, kuri lepojas ar savu ģimenes uzņēmuma statusu.

Konferenci un apgalvošanas ceremoniju organizēja BFFI, eiropas korporatīvās pārvaldības institūts, Tartu Universitāte, Rīgas Ekonomikas augstskola, ar "Livonia Partners", "Signet Bank", "Sorainen" un "ViaClarus" atbalstu.

Nākamā gada Baltijas ģimenes uzņēmumu konference un Baltijas ģimenes uzņēmumu čempionu apbalvošana norisināsies Viļņā, Lietuvā 2024. gada jūnija sākumā.

Šī bija tiešraide no pasākuma, kurā piedalās starptautiski runātāji, tādēļ tā norisinās angļu valodā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!