Foto: LETA
Nākamā gada rudenī, visticamāk, tiks atklāts jauns dzelzceļa maršruts – Tallina–Tartu–Rīga. Savukārt uzņēmumi, kas pasažierus pārvadā ar autobusiem, brīdina, ka tas var pielikt punktu autobusu satiksmei starp Tartu un Rīgu. Igaunijas Klimata ministrija uzskata, ka dzelzceļa satiksme nekonkurēs ar autobusu reisiem, jo dzelzceļa maršruta mērķis ir pārsēdināt vilcienā tos cilvēkus, kas šobrīd starp pilsētām pārvietojas ar savu personīgo automašīnu.

Igaunijas Klimata ministrija uzskata, ka dzelzceļa satiksme nekonkurēs ar autobusu reisiem, jo dzelzceļa maršruta mērķis ir pārsēdināt vilcienā tos cilvēkus, kas šobrīd starp pilsētām pārvietojas ar savu personīgo automašīnu.

"Divdesmit gadus esam cītīgi strādājuši pie tā, lai starp Rīgu un Tartu būtu kvalitatīva autobusu satiksme. To nemitīgi pilnveidojam, balstoties tikai uz ienākumiem no biļešu pārdošanas," skaidro autobusu pārvadājumu uzņēmuma "Lux Express" īpašnieks Hugo Osula. "Tagad politiķi spļauj "Lux Express" dvēselē, sakot, ka nodokļu maksātāju naudu novirzīs ātriem un ērtiem vilcieniem."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!