Foto: Publicitātes foto

Pašmāju saldējuma ražotājs SIA "Rūjienas saldējums", realizējot Lauku atbalsta dienesta modernizācijas projektu, sadarbībā ar "Swedbank" iegulda ap 1,5 miljoniem eiro jaunas "Mini Melt BIG Ball" ražošanas iekārtas iegādē, liecina kredītiestādes sniegtā informācija.

Saldējuma biznesa pagrieziena punkts bija 2016. gads. Tad "Rūjienas saldējums" noslēdza sadarbību ar ASV kompāniju "Minimelts Co" par saldējuma bumbiņu "Mini Melts" ražošanu un izplatīšanu Eiropā.

Uzņēmuma vadītājs Igors Miezis stāsta: "Kopš 2009. gada, kad sāku strādāt "Rūjienas saldējumā", visa enerģija un finanšu resursi tikuši investēti rūpnīcas atdzimšanā jaunā kvalitātē. Jau pašā sākumā bija skaidrs, ka bez nopietnas eksporta pārdošanas bāzes nekas jaudīgs izdoties nevar, bet, lai izdotos iecerētais, ir jāatrod kaut kas īpašs, kas atšķiras un ir gana sarežģīts. Esam pietiekami veiksmīgi spēruši pirmos soļus, tā teikt, pamatskola pabeigta – jāturpina mācīties un strādāt tālāk."

SIA "Rūjienas saldējums" regulāri veic ieguldījumus uzņēmuma attīstībā ar mērķi palielināt jaudas, paplašināt sortimentu un eksporta iespējas – uzbūvēta jauna saldētava un iegādātas saldējuma ražošanas iekārtas. Uzņēmums ir uzstādījis jaunas attīrīšanas iekārtas un plāno nomainīt apkures sistēmu, lai veicinātu ilgtspējīga uzņēmuma darbības attīstību un kļūtu videi draudzīgāks.

2016. gadā sortimentā tika ieviests produkts "Mini Melts", kas ievērojami palielināja eksportu un nodrošināja jaunu klientu piesaisti. Aizvadītajā gadā, līdzās līdzšinējiem eksporta tirgiem uz 29 valstīm (piemēram, Poliju, Vāciju, Ukrainu, Īriju, u.c.), sākta produkcijas piegāde uz Kataru, Izraēlu un Maurīciju.

SIA "Rūjienas saldējums" dibināts 2009. gadā, un tā sākotnējais dibinātājs un īpašnieks bija piena pārstrādes uzņēmums AS "Valmieras piens". Tobrīd "Valmieras piens" pastarpināti piederēja Andra Šķēles ģimenei. Kopš 2016. gada uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Igors Miezis. Uzņēmums kopumā nodarbina 55 darbiniekus.

Aizvadītajā finanšu gadā SIA "Rūjienas saldējums" strādāja ar 657 tūkstošu eiro peļņu un 5,4 miljonu eiro apgrozījumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!