Foto: Publicitātes foto

Investējot 3,3 miljonus eiro, farmācijas uzņēmums AS "Olainfarm" sācis saules paneļu parka būvniecību uzņēmuma teritorijā Olainē, "Delfi Bizness" informēja uzņēmumā.

Parka kopējā platība plānota 4,2 hektāri un tajā tiks izvietoti ap 5400 saules paneļu, bet uzstādītā jauda – 3,2MW. Ar saules palīdzību saražotā enerģija vasaras sezonā nodrošinās līdz pat 80% no uzņēmumam patērētās elektroenerģijas, bet vidēji gadā līdz 40%.

Projektu plānots pabeigt 2024. gada pavasarī un tas būs viens no lielākajiem saules paneļu parkiem Latvijā, ko pašpatēriņam attīsta ražošanas uzņēmums.

"Olainfarm" mērķis ir zaļās enerģijas projektos un energoefektivitātē investēt vismaz trīs miljonus eiro gadā.

Līdz šim veiktie pasākumi ir nodrošinājuši, ka "Olainfarm" CO2 emisijas pēdējo piecu gadu laikā ir samazinājušās par 29%. Papildu saules paneļu parkam, uzņēmums plāno arī siltumtīklu un tvaika tīklu renovāciju ar kopējām investīcijām vairāk nekā trīs miljoni eiro, ļaujot samazināt enerģijas zudumus un tādējādi samazinot arī CO2 emisijas.

Tāpat turpinās darbs pie uzņēmuma notekūdeņu attīrīšanas iekārtu modernizācijas projekta, kas paredz izveidot jaunu, pilnībā automatizētu, slēgta tipa iekārtu tehnoloģiju. Kopējās investīcijas šajā projektā tuvojas 11,3 miljoniem eiro. Baltijā modernāko ķīmijas un farmācijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecību plānots sākt 2024. gadā, bet projektu pabeigt – 2026. gadā.

"Olainfarm" īpašniece ir AS "Repharm" grupas māteskompānija "AB City". "AB City" patiesie labuma guvēji, pēc kompānijas mājaslapā publiskotās informācijas, ir Josifs Apts, Sergejs Korņijenko, Andrejs Leibovičs, Aleksandrs Livšics, Mihails Lurje, Jeļena Ņikitina, Jānis Oskerko un Roberts Tavjevs.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 120,249 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 21,161 miljonu eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!