Foto: Publicitātes foto

Starptautiskais alternatīvo investīciju uzņēmums "PAG Private Equity" panācis vienošanos par vairākuma akciju daļu iegādāšanos uzņēmumā "Food Union Europe", kas ir nozīmīgs svaigu piena produktu, saldējuma un citu saldētu produktu piegādātājs sešās Eiropas valstīs, kā arī Latvijā bāzēto uzņēmumu "Rīgas piena kombināts", "Valmieras piens" un "Premia FFL" holdingkompānija, informē uzņēmumā.

Darījums, kam vēl jāsaņem galīgais regulatīvo iestāžu apstiprinājums, tika veikts, iegādājoties akcijas no uzņēmuma dibinātāja un citiem privātajiem akcionāriem. Darījuma finanšu detaļas netiek izpaustas.

""PAG Private Equity" uzņēmumā "Food Union Europe" investējis kopš 2017. gada februāra. Mēs esam pārliecināti par šīs uzņēmumu grupas nepārspējamo tirgus pozīciju tā galvenajos tirgos Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Lietuvā, Dānijā, Norvēģijā un Rumānijā. Ar nepacietību gaidām sadarbību ar esošo grupas vadību, lai atbalstītu "Food Union" turpmāku izaugsmi un paplašināšanos. Latvijā, kur "Food Union" ir tirgus līderis svaigu piena un saldējuma produktu kategorijās, mēs redzam īpašu atbildību turpināt vēsturiski nozīmīgās piensaimniecības tradīcijas ar augstas pievienotās vērtības produktu piedāvājumu," norāda PAG partneris un līdzvadītājs Linkolns Pans.

Pēc darījuma pabeigšanas un regulatora apstiprinājuma, kas gaidāms 2024. gada 1. ceturksnī, pilnīga operatīvā kontrole pār piena un saldējuma ražošanas un tiešās izplatīšanas uzņēmumiem Eiropā tiks nodota "PAG Private Equity", kas ir "Food Union Europe" uzņēmumu grupas pašreizējais akcionārs un padomes loceklis.

Tas attiecas uz zīmoliem Latvijā ("Rīgas piena kombināts", "Valmieras piens" un "Premia FFL"), Igaunijā ("Premia TKH"), Lietuvā ("Premia KPC"), Dānijā ("Premier Is", "Hjem Is" un "Frast"), Norvēģijā ("Isbjorn Is" un "Den Norske Isbilen") un Rumānijā ("Alpin57Lux").

"Food Union" grupas vadītājs Eiropā Artūrs Čirjevskis un esošie grupas uzņēmumu izpilddirektori turpinās vadīt "Food Union Europe". "Food Union Europe" turpinās darboties ar pašreizējo uzņēmuma nosaukumu un uzņēmējdarbības struktūru.

""Food Union" šodien ir spēcīgs, elastīgs un labi pozicionēts uzņēmums reģionos, kuros paredzama turpmāka izaugsme. Tas skaidrojams ar vēsturiski attīstītiem un stabiliem produktu zīmoliem un uzņēmuma koncentrēšanos uz produktu inovācijām. Ņemot vērā pašreizējās un gaidāmās investīcijas ražošanas tehnoloģijās, automatizācijā un darbībā kopumā, mēs paredzam turpmāku nostiprināšanos mājas un eksporta tirgos," norāda "Food Union" grupas vadītājs Eiropā Artūrs Čirjevskis.

"PAG Private Equity" ir aktīvs investors pārtikas nozarē, jo īpaši saldētās pārtikas segmentā. Starp nesenajiem darījumiem ir divu Austrālijas uzņēmumu iegāde pārtikas un plaša patēriņa produktu nozarē – "Patties", kas ir labi pazīstams sāļo uzkodu, maltīšu un desertu zīmolu piegādātājs, un "Vesco", kas ir saldētas pārtikas ražotājs Austrālijā un Jaunzēlandē.

Ar šiem darījumiem tiek papildināts esošo "PAG" plaša patēriņa produktu portfelis, kurā ietilpst arī mazumtirdzniecības franšīzes ("Craveable Brands"), vistas gaļas pārstrādes un ražošanas uzņēmumi ("The Cordina Group" un "Shandong Fengxiang Co. Ltd.") un piena produktu ražotāji ("Youran Dairy").


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!