Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos cenas gan pieauga, gan samazinājās, informē AS "Latvenergo".

Nedēļas elektroenerģijas cena Igaunijā saruka par 23%, Latvijā un Lietuvā tā samazinājās par 21%, un Baltijā cena vienoti bija 76,16 EUR/MWh.

"Nord Pool" sistēmas cena aizvadītajā nedēļā samazinājās par 18% līdz 56,23 EUR/MWh.

Elektroenerģijas cenas Centrāleiropas valstīs pagājušajā nedēļā – Polijā vidējā cena bija 81,73 EUR/MWh, Vācijā – 66,65 EUR/MWh, bet Austrijā elektroenerģijas cena vidēji bija 67,45 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenu samazinājumu veicināja par 13% lielāka vēja elektrostaciju izstrāde "Nord Pool" reģionā.

Turklāt siltāku laikapstākļu ietekmē elektroenerģijas patēriņš reģionā samazinājās par 7%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, turklāt atomelektrostaciju pieejamība Ziemeļvalstīs pieauga par 3% pret iepriekšējās nedēļas datiem.

Papildus minētajam elektroenerģijas cenas Baltijā ietekmēja arī trīs reizes lielākas enerģijas plūsmas no Somijas, kamēr plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala samazinājās par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

No 25. janvāra līdz 31. martam ir atslēgts Somijas-Igaunijas starpsavienojums
"EstLink 2".

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 9 787 GWh, un izstrādes apjomi – 10 299 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā samazinājās par 6% un bija 561 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija par 4% mazāks nekā nedēļu iepriekš – 141 GWh. Igaunijā patēriņš saruka par 6% līdz 180 GWh.

Lietuvā tika patērētas 240 GWh elektroenerģijas, kas ir 8% samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs saruka par 8%, un kopā tika saražotas 397 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 5% mazāks nekā nedēļu iepriekš – 177 GWh. Igaunijā izstrāde palika iepriekšējās nedēļas līmenī, un tika saražotas 94 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana kritās par 17%, sasniedzot 126 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 126%, Igaunijā – 52%, bet Lietuvā – 52%. Baltijas valstīs tika saražots 71% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!