Foto: LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šogad nomainīs 45 braukšanas eksāmenu mašīnas uz "KIA Ceed", apstiprināja CSDD pārstāvji.

Direkcijā norādīja, ka atbilstoši publiskajā iepirkumā noslēgtajam līgumam "KIA Ceed" automašīnas tiks piegādātās marta sākumā, tās pakāpeniski iekļaujot eksaminācijas procesos visā Latvijā.

Tostarp CSDD Rīgas klientu apkalpošanas centrā tiks nomainītas 23 eksāmenu automašīnas, Valmierā, Daugavpilī un Jelgavā - pa četrām, Jēkabpilī un Liepājā - trīs, bet Gulbenē un arī Rēzeknē - divas.

Komentējot automašīnu iegādes izmaksas, CSDD uzsvēra, ka direkcija neiegādājās transportlīdzekļus, bet gan iepirkuma rezultātā iegādājas pilna servisa nomas pakalpojumu uz turpmākajiem pieciem gadiem.

Iepirkumā CSDD iegādājas saimnieciski izdevīgāko pilna servisa nomas pakalpojumu uz pieciem gadiem, kas ietver pilnu transportlīdzekļa uzturēšanu, tostarp apdrošināšanu, nodokļus, servisa izmaksas, tehnisko apskati un arī aprīkojumu, kas nepieciešams eksaminācijas procesa nodrošināšanai, norādīja direkcijā.

Tāpat CSDD atzīmēja, ka, beidzoties pilna servisa nomas līguma termiņam, transportlīdzekļus nodod atpakaļ piegādātājam, un direkcija veic jaunu publisko iepirkumu.

Patlaban CSDD braukšanas eksāmenu nodrošināšanai izmanto "Volkswagen", "Škoda" un "Audi" markas transportlīdzekļus. No marta daļu no šīm automašīnām nomainīs ar "KIA Ceed".

CSDD atgādināja, ka attiecīgajā iepirkumā par pilna servisa nomu tika iesniegti četri pretendentu piedāvājumi un "KIA Ceed" bija viens no transportlīdzekļiem, ko piedāvāja pretendents, kura piedāvājums saņēma augstāko punktu summu, un to atzina par uzvarētāju iepirkumā.

Informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) liecina, ka CSDD konkursā par uzvarētāju atzīta SIA "Autolux Latvia", kuras piedāvātā līgumcena bija 1,308 miljoni eiro. Iepirkumā paredzēta 56 jaunu "M1" kategorijas transportlīdzekļu pilna servisa noma, tostarp 45 jaunu transportlīdzekļu vadīšanas eksāmenu pieņemšanai pielāgotu transportlīdzekļu pilna servisa noma.

Kompānija "Autolux Latvia" reģistrēta 2018. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums 2022. gadā strādāja ar 8,421 miljona eiro apgrozījumu un 1,05 miljonu eiro peļņu. Kompānijas īpašnieks ir Lietuvas "AutoLux", liecina informācija "Firmas.lv".

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!