Foto: Pixabay

Skaistumkopšanas salonu "Kolonna" pārvaldītājam SIA "Day SPA" ierosināts tiesiskās aizsardzības process, liecina Maksātnespējas reģistrā publiskotā informācija.

Rīgas pilsētas tiesa lēmumu par tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu pieņēmusi 26. februārī, par procesa administratori ieceļot Zani Borozkinu.

Termiņš tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādei un saskaņošanai ar kreditoriem noteikts līdz 26.aprīlim.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", uzņēmums "Day SPA" 2022. gadā strādāja ar 1288 eiro apgrozījumu un 290 eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 2017.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. "Day SPA" vienīgais īpašnieks ir AS "Lawrence Asset Management", bet patiesā labuma guvēja uz ipašumtiesību pamata ir Ieva Plaude-Rēlingere.

"Day SPA" pārvalda virkni skaistumkopšanas salonu, tostarp tirdzniecības centros "Domina Shopping", "Dole", "Origo", "Mols", "Bolero" un citviet. Tāpat uzņēmumam pieder saloni Limbažos, Liepājā un Jūrmalā.

Šā gada 1.feburārī "Day SPA" piemērots Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārjaunošanai, grozīšanai Uzņēmumu reģistra komercķīlu reģistrā.

Patlaban "Day SPA" gan nav aktīvu komercķīlu.

Tikmēr VID datubāzē norādīts, ka 23. februārī "Day SPA" bija 75 272 eiro nodokļu parāds.

Jau ziņots, ka prokuratūra sākotnēji cēla apsūdzību četrām personām, tostarp Plaudei-Rēlingerei, krimināllietā par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmums saimnieciskās darbības laikā no 2017.gada janvāra līdz 2019.gada martam izmaksāja aplokšņu algas 3,7 miljonu eiro apmērā, kā arī izvairījās no nodokļu nomaksas gandrīz trīs miljonu eiro apmērā.

Kriminālprocesā sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajām personām, kā arī uzlikti seši aresti personu mantai, proti uzņēmumiem piederošajām kapitāldaļām un nekustamajiem īpašumiem.

Prokuratūras preses pārstāve Ieva Šomina, neminot personu vārdus, aģentūru LETA informēja, ka apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, kā arī pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Apsūdzībā pausts, ka apsūdzētās personas organizētā grupā izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot Latvijai zaudējumus 2 983 691 eiro apmērā nenomaksātu nodokļu veidā.

Savukārt Plaude-Rēlingere iepriekš noliedza aplokšņu algu izmaksas skaistumkopšanas salonu ķēdes " Kolonna " franšīzes turētāja "Reho" darbiniekiem.

"VID sniegtajās liecībās esmu norādījusi uz tādiem apstākļiem, kas pilnībā izslēdz manu kriminālatbildību, tāpat esmu norādījusi arī to, ka neesmu veikusi lēmumā norādītās darbības. Apgalvojumi par to, ka "Reho" darbiniekiem uzņēmumā ir tikusi izmaksāta skaidra nauda vai tā saucamās aplokšņu algas man šķiet absurdi," pauda Plaude-Rēlingere.

Vienlaikus Plaude-Rēlingere skaidroja, ka viņai piederošā kompānija AS "Lawrence Asset Management" ir investējusi "Reho" kopumā 1,024 miljonus eiro un, pēc publiski pieejamās informācijas, kompānija ir lielākais kreditors aiz VID "Reho" maksātnespējas procesā.

"Uzsveru, ka esmu gatava pierādīt savu viedokli, atspēkojot VID nepamatotās pretenzijas," norādīja Plaude-Rēlingere.

Savukārt 2021. gada vasarā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde atkārtoti apturēja aplokšņu algu izmaksu skaistumkopšanas salonu ķēdē, veicot vairāk nekā 20 kratīšanu kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un personu dzīves vietās Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Madonā un Liepājā.

Dienestā atzīmē, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmums, neskatoties uz jau iepriekš sākto kriminālprocesu par identiskiem noziegumiem, saimnieciskās darbības laikā no 2019.gada jūnija līdz 2021.gada maijam turpināja izmaksāt darbiniekiem aplokšņu algas 2,6 miljonu eiro apmērā, kā arī izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajām personām, kā arī uzlikti pieci aresti personu mantai - vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā, proti uzņēmumiem piederošajām kapitāldaļām un nekustamajiem īpašumiem, kā arī naudas līdzekļiem 9000 eiro apmērā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2023. gada martā prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret trim personām par skaistumkopšanas nozares uzņēmumā veiktu aplokšņu algu izmaksu būtiskā apmērā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 217.1 pantā un 218. panta otrajā daļā - darba samaksas noteikumu pārkāpšanas un izvairīšanās no nodokļu nomaksas.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2023. gada februārī ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas lēmumu ir piemērots arests Plaudes-Rēlingeres kā patiesā labuma guvējas mantai - "Lawrence Asset Management" piederošajām daļām uzņēmumā " Kolonna Invest".

Atbilstoši Rīgas pilsētas tiesas lēmumam "Reho" no 2022. gada 1.decembra ir pasludināts par maksātnespējīgu. Par "Reho" maksātnespējas procesa administratori ir iecelta Lelde Švāģere.

Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022. gada 30. septembrim, uzņēmuma apgrozījums no pamatdarbības - izmitināšanas viesnīcās - bija 736 280 eiro, savukārt kompānijas zaudējumi bija 1,258 miljoni eiro. Vienlaikus kompānijas pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi, tostarp no skaistumkopšanas pakalpojumiem, veidoja kopumā 2,613 miljonus eiro, bet valsts atbalsts saņemts 322 155 eiro apmērā.

Gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2021.gada janvārī "Reho" nonāca finansiālās grūtībās, jo atbilstoši 2021. gada 11. janvāra VID audita lēmumam uzņēmumam tika veikts nodokļu uzrēķins 2,243 miljonu eiro apmērā. Nodokļu uzrēķina summu veidoja nokavējuma nauda un soda nauda 300% apmērā jeb kopumā 1,671 miljonu eiro un nodokļu pamatsumma 572 400 eiro apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!