Foto: Shutterstock

Lietuvas finanšu stabilitāte šobrīd ir labāka nekā iepriekš, taču ģeopolitiskā spriedze, augušās aizņemšanās izmaksas un ekonomiskās aktivitātes samazināšanās eirozonā aizvien rada riskus finanšu sistēmas stabilitātei, norāda Lietuvas Banka, kas identificējusi vairākus sistemātiskos riskus.

Pēc regulatora domām, banku sektora uzkrātās lielās kapitāla rezerves stiprina paaugstinātā rentabilitāte, un kredītu kvalitāte saglabājas laba. Nozare spētu izturēt īpaši nelabvēlīgus ekonomikas attīstības scenārijus, un banku peļņa pērn bija rekordaugsta.

"Lai gan vide saglabājās sarežģīta, Lietuvas finanšu stabilitātes situācija pēdējā gada laikā uzlabojās. Izvairījāmies no smagas piezemēšanās, ekonomika sāka augt. Augstāko procentu likmju nomāktā inflācija ir izelpojusi savu pēdējo elpu. Tomēr augstāku procentu vidē likmes un pieaugusi ģeopolitiskā spriedze, iepriekšējie riski joprojām ir aktuāli", pirmdien preses konferencē sacīja Lietuvas Bankas valdes priekšsēdētājs Ģedimins Šimkus.

Lietuvas Banka atzīmē, ka procentu likmes joprojām ir augstas, ģeopolitiskā spriedze neizklīst, un nenoteiktību vairo arī šogad daudzās valstīs notiekošās vēlēšanas.

"Tāpēc mums jābūt gataviem iespējamiem negaidītiem satricinājumiem," teikts Šimkus paziņojumā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!