Ģenerālprokuratūra nolēmusi Valsts robežsardzes priekšnieka vietniekam Jurim Martukānam atvainoties un atlīdzināt 32 eiro par nemantisko kaitējumu saistībā ar Iekšējās drošības biroja (IDB) sākto un vēlāk izbeigto kriminālprocesu.

Ģenerālprokuratūra nolēma atlīdzināt izdevumus par juridisko palīdzību 45 eiro apmērā un nemantisko kaitējumu 32 eiro apmērā.

Jau rakstīts, ka Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts un viņa vietnieks Martukāns rudenī vērsās Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par kaitējuma atlīdzināšanu saistībā ar kriminālprocesiem, kas pret viņiem tika sākti, bet vēlāk izbeigti.

Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likumā teikts, ka lēmējiestāde par kriminālprocesā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu ir Ģenerālprokuratūra, ja lēmums, kas ir par pamatu tiesībām uz kaitējuma atlīdzinājumu, pieņemts pirmstiesas kriminālprocesā.

Pujāts prasīja atlīdzināt nesaņemto atalgojumu, izdevumus par juridiskās palīdzības saņemšanu un nemantisko kaitējumu 7000 eiro apmērā.

Ģenerālprokuratūra nolēma Pujātam atlīdzināt nesaņemto darba samaksu par laiku no 2020. gada 4. septembra līdz 15. septembrim 1497 eiro apmērā. Tāpat minētais laika posms tiks ieskaitīts izdienas stāžā.

Ģenerālprokuratūra arī nolēma Pujātam atlīdzināt izdevumus par advokāta palīdzību 636 eiro apmērā un nemantisko kaitējumu 32 eiro apmērā par nepamatotu brīvības ierobežošanu.

Tāpat Ģenerālprokuratūra nolēmusi savā vārdā Pujātam atvainoties par nodarīto nemantisko kaitējumu saistībā ar viņa nepamatotu aizturēšanu, nepamatotu atzīšanu par aizdomās turēto un nepamatotu drošības līdzekļa piemērošanu.

Ģenerālprokuratūras lēmumu par kaitējuma atlīdzināšanu var pārsūdzēt tiesā saskaņā ar Administratīvā procesa likumu.

Saistībā ar iespējamām nelikumībām valsts austrumu robežas izbūvē IDB dažādus nodarījumus inkriminēja esošajai Valsts robežsardzes vadībai. IDB gan šogad saistībā ar valsts austrumu robežas izbūvi izbeidzis kriminālprocesus pret Pujātu un Martukānu. Martukānam kriminālprocesā bija inkriminēts dienesta viltojums, bet Pujātam valsts amatpersonas bezdarbība.

Tāpat ziņots, ka IDB līdz šim ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu vairākos ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītos kriminālprocesos. Šajās lietās figurē toreizējie robežsargi, bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars un uzņēmēji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!