Šī gada pirmajā pusgadā Latvijas bankas mājsaimniecībām izsniegušas jaunus hipotekāros aizdevumus 217,1 miljona eiro kopsummā, kas ir par 71% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, informē Latvijas Komercbanku asociācija.

"Hipotekāro aizdevumu apjoma pieaugumam ir vairāki iemesli, galvenais no tiem ir valsts atbalsta programmas pieejamība jaunajām ģimenēm ar bērniem. Jauno ģimeņu problēma vienmēr ir bijusi pirmās iemaksas sakrāšana, un atbalsta programma veiksmīgi to risina. Papildus kā kreditēšanu stimulējoši faktori noteikti ir gan ekonomikas izaugsme, kas veicina ienākumu pieaugumu un iespējas uzņemties saistības nākotnei, gan cilvēku vēlme un nepieciešamība uzlabot mājokļa apstākļus," skaidro asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

1. ceturksnī Latvijas bankas bija izsniegušas jaunus hipotekāros aizdevumus 91,5 miljonu eiro apmērā, 2. ceturksnī – 125,6 miljonu eiro apmērā. Salīdzinājumam – pērn 1. ceturksnī jauno hipotekāro aizdevumu apjoms bija 51,6 miljoni eiro, 2. ceturksnī – 75,3 miljoni eiro.

Valsts atbalstītās mājokļu programmas ietvaros attīstības finanšu institūcija 2016. gada 1. pusgadā ir piešķīrusi 1419 galvojumus mājokļu iegādei – par kopējo summu 9,4 miljoni eiro. Kopš programmas darbības sākuma 2015. gada janvārī līdz šā gada 1. jūlijam atbalstītas 2686 ģimenes, galvojumu kopējai summai sasniedzot 17,2 miljonus eiro.

Kopējais Latvijas banku kredītportfelis uz 2016. gada jūnija beigām bija 15,03 miljardi eiro, no tiem kredīti Latvijas tautsaimniecībai – 7,33 miljardi eiro, hipotekārie aizdevumi Latvijas mājsaimniecībām – 4,43 miljardi eiro. Hipotekārie aizdevumi bankās ir izsniegti 126,5 tūkstošiem mājsaimniecību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!