Foto: Pexels.com

Videospēles no nišas izklaides pēdējās desmitgades laikā ir izaugušas par nopietnu izklaides industrijas segmentu, kas apgrozītajās naudas summās apsteidz gan kino, gan mūzikas industriju. Ik gadu pieaug spēlētāju skaits. Tas nozīmē, ka nozarē apgrozās arvien vairāk naudas un kompānijas, kas nodarbojas ar spēļu vai spēļu iekārtu izstrādi, kļūst arvien lielākas un turīgākas. Ne viena vien ar nozari saistīta kompānija ierindojās starp pasaulē lielākajiem uzņēmumiem, un tādi vārdi kā "Tencent", "EA Electronics" un "Blizzard/Activison" ir atrodami prestižajā "S&P 500" indeksā. 

Nopietna nauda

Pērn, kad liela daļa pasaules iedzīvotāju atradās mājsēdē, ASV videospēļu cienītāji, kā liecina "Entertainment Software Association" apkopotie dati, iztērēja vairāk nekā 60 miljardus par spēlēm un ar tām saistītām lietām. Kopš 2020. gada tēriņi pieauga par 8%. Kopumā par spēlēm 2020. gadā pasaulē cilvēki iztērēja 90 miljardus, bet 2021. gadā šis skaitlis pieauga par teju 10%. 

Paredzēts, ka jau 2024. gadā nozares pārdotie produkti būs mērāmi 100 miljardu apmērā, bet 2025. gadā visa industrija, tajā skaitā tehnoloģijas, e-sports un citi, būs 250 miljardus vērta. Lielākā izaugsme tiek prognozēta Āzijā. Ķīna jau šobrīd apsteidz ASV kopējā apgrozījumā, un paredzams, ka viss reģions krietni apsteigs Rietumus tuvākajos gados.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!