Foto: Publicitātes foto

Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums "Balcia" investējis vienu miljonu eiro ieguldījumu fondā "Merito Sustainable Energy FUND I", kas izveidots deviņu saules elektrostaciju izbūvei visā Latvijā. "Balcia" jau iepriekš veicis investīcijas uzņēmumos, kas darbojas atjaunojamo energoresursu jomā.

20 miljonu eiro ieguldījumu fonds dibināts ar mērķi Latvijas reģionos īstenot vērienīgu vietējo investoru un uzņēmēju iniciatīvu – deviņu saules elektrostaciju izbūvi. Plānots, ka to kopējā jauda būs virs 66 MW.

"Pēdējos gados Latvijā realizētie saules paneļu projekti liecina, ka saules enerģijai ir liels potenciāls, tomēr joprojām tās izmantošanā būtiski iepaliekam no citām ES valstīm. Ar šo investīciju palīdzēsim veicināt vietējās infrastruktūras attīstību zaļās enerģijas ieguvei, vienlaikus stiprinot valsts enerģētikas neatkarību ar pašmāju kapitālu. "Balcia" ir pirmais fonda institucionālais investors, un mūsu līdzfinansējums ir būtiska daļa no starta kapitāla, lai šo ilgtspējas projektu realizētu," skaidro "Balcia" valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Topošais saules elektrostaciju projekts būs viens no vērienīgākajiem zaļās infrastruktūras objektiem tuvākajos divos gados. Plānots, ka līdz šī gada nogalei Latvijas reģionos ekspluatācijā tiks nodotas vismaz septiņas elektrostacijas ar kopējo jaudu 55 MW, pārējās divas – 2024. gadā. Jaunās saules elektrostacijas gadā saražos vismaz 70 000 MWh elektrības, tādējādi ar zaļo enerģiju apgādājot vairāk nekā 35 000 mājsaimniecību visā Latvijā.

"Privāto investoru ieguldījumi ir apliecinājuši zaļo un ilgtspējīgo investīciju atdeves potenciālu, Arī turpmāk strādāsim pie finansējuma piesaistīšanas, lai Latvijas iedzīvotājus nodrošinātu ar videi draudzīgu enerģiju un veicinātu valsts enerģētisko neatkarību. Pateicoties investoru ieguldījumiem, pirmās saules elektrostacijas pieslēgsim Zilupē un Valmierā, savukārt gada otrajā pusē – vēl piecās Latvijas vietās," informē "Merito" partneris un līdzdibinātājs Mikus Janvars.

Šobrīd fondā investējuši gandrīz 40 Latvijas investoru. Privāto un institucionālo investoru piesaiste aktīvi turpinās, un katru mēnesi "Merito Sustainable Energy Fund I" pievienojas arvien jauni investori. Ar "Merito" fonda ieguldījumu un banku līdzfinansējumu deviņu elektrostaciju būvniecībai Latvijas ekonomikā tiks investēti 50 miljoni eiro.

"Balcia" ir apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums ar vietējo kapitālu un pieredzi starptautiskajos tirgos.

"Merito Partners" ir strauji augošs privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas darbojas Latvijā un tuvākajā reģionā. Tas Latvijas investoru vārdā īsteno kapitāla un ilgtspējīgas enerģijas investīciju stratēģijas. "Merito Partners" 100 % piederošais "Merito Management AIFP" ir Latvijas Bankā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!