Foto: Scanpix/Reuters
Digitālo monētu pasaulē vienīgā faktiskā vērtība ir uzticība – kriptovalūtu gadījumā tā ir uzticība tam, ka tās varēs apmainīt pret reālās pasaules labumiem. Taču – vai šī uzticība saglabāsies, ja pasaules lielākās ekonomikas valdība tās nevēlas atbalstīt? ASV uzraugi iecirtuši zobus kriptovalūtās un to biržās, pagaidām gan investori vēl nav sākuši masveidā mukt prom no saviem ieguldījumiem.

Pērn, kad vairākas kriptovalūtas sabruka un daži kriptovalūtu pasaules uzņēmēji no miljonāriem kļuva par apsūdzētajiem, arī amatpersonas visā pasaulē sāka domāt, kā regulēt šīs monētas.

Šogad ASV regulatori ir nopietni pieķērušies kriptovalūtām, un daži brīdina, ka tas varētu aizkavēt vai pat nogalināt digitālās monētas visā pasaulē. Citi savukārt min, ka kriptovalūtas nekur nepazudīs, bet ASV zaudēs savu pozīciju, un Eiropas Savienība ar MiCA regulējumu ieņems līdera lomu.

Birža, aizdevējs un banka

ASV vērtspapīru regulators (SEC) jūnija sākumā vērsās tiesā pret kriptovalūtu platformu "Coinbase" un pasaulē lielāko kriptovalūtu biržu "Binance". Kā raksta "Reuters", ja tiesas prāvas būs veiksmīgas, tās varētu mainīt kriptovalūtu tirgu, veiksmīgi apliecinot SEC jurisdikciju pār nozari, kas gadiem ilgi apgalvojusi, ka digitālās monētas nav pielīdzināmas vērtspapīriem un ka SEC tās nevajadzētu regulēt.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!