Ilgtspējīgi (ESG) ieguldījumi pirms pāris gadiem bija "modes vārds", Eiropai un ASV uzņemot zaļo kursu, "labajos uzņēmumos" ieplūda milzu naudas summas. Tomēr karš Ukrainā, inflācija un citas globālās likstas rūpes par planētu un cilvēkiem šķietami nostūma otrajā plānā. Bet ko tas nozīmē investoriem, vai vērts savu naudu ieguldīt "zaļajos" un visādi citādi labajos uzņēmumos, vai tomēr labāk pirkt ieroču, naftas un seksa nozares akcijas? Par to raidījumā "Nākotnes kapitāls" stāstīja SEB "Investment Management" vadītājs Jānis Rozenfelds.

Pagājušā gada beigās pasaules medijos parādījās virsraksti par ESG ieguldījumu sarukumu. "ESG ieguldījumi Volstrītā mirst," rakstīja CNN. Medijs, atsaucoties uz tirgus analītiķiem, ziņoja, ka kopš 2022. gada pirmā ceturkšņa ieguldījumu summas uzņēmumos, kurus varētu raksturot kā ilgtspējīgus, ir stagnējušas vai pat nedaudz sarukušas.

Tur ir sava taisnība, jo, piemēram, zināms, ka Vācija, atsakoties no Krievijas gāzes un atomelektrostacijām, ir spiesta izmantot videi krietni kaitīgākās ogles. Tas pats ar uzņēmumiem, kuru fokuss no izaugsmes un ilgtspējas ir pārmeties uz izdzīvošanu.

Tomēr vienlaikus viss nav tik vienkārši, un, vēl būtiskāk, aizvien vēl ir peļņas iespējas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!