Fоtо: DELFI
Lietuvas Nacionālās bankas vadība trešdien pārtraukusi komercbankas "Snoras" darbību un iecēlusi pagaidu administratoru, informē portāls "Delfi.lt". Bankai "Snoras" Latvijā pieder 67,9% "Latvijas Krājbankas" akciju.

Lietuvas valdība  ārkārtas sanāksmē šobrīd lemj par iespēju pārņemt bankas akcijas.

Nacionālās bankas pārstāvji apgalvo, ka banka atsāks darbību pirmdien 21. novembrī. Noguldījumu un norēķinu kontos esošo līdzekļu īpašniekiem neesot jāuztraucas. Viņu nauda esot apdrošināta.

"Ar šo lēmumu vēlamies nodrošināt bankas klientu aizsardzību, kā arī nostiprināt finanšu sistēmas stabilitāti un tās uzticību," teikts Nacionālās bankas izplatītajā paziņojumā. 

Nacionālā banka uzsver, ka šādu lēmumu tā esot pieņēmusi pēc tam, kad izvērtējusi "Snoras" finanšu stāvokli, pēdējā laika tendences un pēdējās pārbaudes rezultātus.

Atcelta arī bankas valde, kurā ietilpa - valdes priekšsēdētājs Raimonds Baranausks un locekļi: Naglis Stančiks, Romasis Vaitekūns, Modests Kaļausks, Aušra Ižickene, Gitans Kanceravičs un Jurgita Blumina.

Centrālā banka izplatījusi informāciju, ka "Snoras" aktīvu kvalitāte bijusi slikta, un bezatbildīgi tikuši izvērtēti kreditēšanas riski. Bankas vadība ignorējusi vai tikai formāli pildījusi uzraugošās institūcijas prasības. Pastāv aizdomas, ka atsevišķos gadījumos kredītiestāde pat slēpusi informāciju vai sniegusi maldinošas ziņas.

Par " Snoras" administratoru iecelts konsultantu firmas "Zolfo Cooper LLP" vecākais partneris Simons Friklijs. Viņš pildīs bankas uzraudzības padomes, valdes un administratīvās funkcijas.

Kā ziņots, 68,1% "Snoras" akciju pieder Latvijā pazīstamajam Krievijas uzņēmējam Vladmiram Antonovam, kurš minēts arī kā iespējamais patiesā labuma guvējs no "air Baltic" privātā akcionāra "Baltijas Aviācijas sistēmas", savukārt 25,1% pieder bankas prezidentam Baranauskam.

"Delfi.lt" novērojuši, ka jau neilgi pēc satraucošā paziņojuma iedzīvotāji sākuši pastiprināti pulcēties pie "Snoras" bankomātiem un bankas filiālēs, meklējot atbildi, kas notks ar viņu noguldījumiem.


Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !