Fоtо: AFP/Scanpix
Brīdī, kad šķiet, ka beidzot „Boeing 787 Dreamliner" nedienas ir galā, atkal negaidīti saplīst dzinējs, vai lidmašīna aizdegās nezināmu iemeslu dēļ. Pirmās problēmas ar šo lidaparātu sākās šā gada sākumā. Portāls „Delfi" rekonstruē notikumus, kādi negadījumi šo lidmašīnas modeli pēdējā pusgada laikā padarījuši par mediju zvaigzni un vienu no apspriestākajiem avio nozares tematiem.

2004.gads - kas ir ‘Dreamliner’?


Fоtо: AFP/Scanpix

Boeing" sāka savu „Dreamliner" programmu 2004.gada aprīlī un plānoja piegādāt pirmo lidmašīnu 2008.gada pirmajā pusē, taču vairākas tehniskās problēmas aizkavēja pat šo lidaparātu izmēģinājuma lidojumus.

Ar trīs gadu nokavēšanos, 2011.gada 29.augustā, aviokompānija saņēma ASV un Eiropas Savienības (ES) regulatoru apstiprinājumu, paverot ceļu šī lidaparāta pirmajām piegādēm Japānas lidsabiedrībai "All Nippon Airways" (ANA).

„Boeing" saņēma sertifikātu no ASV un ES, kas apliecināja - „Dreamliner" atbilst noteikumiem un ir drošs pasažieru pārvadāšanai.

Kompānija saistīja grandiozus plānus ar šo vidējā lieluma lidmašīnu, kas ir pirmais  „Boeing" radītais jaunais modelis vairāk nekā desmit gadu laikā. Lidmašīnā  izmantotas jaunākās  aviācijas tehnoloģijas, tālajos lidojumos lidaparāts patērē par 20% mazāk degvielas nekā citas pasažieru lidmašīnas,  jo teju puse lidaparāta būvē izmantoto materiālu ir vieglie kompozītmateriāli.

7.janvāris – neveiksmīgais Japānas lidojums; lidmašīnai pat ieplaisā stikli


Fоtо: AP/Scanpix

Lai gan tehniskas ķibeles lidaparātu vajāja arī 2012.gadā, plašāku uzmanību par savām nedienām tas ieguva 2013.gada sākumā.

7.janvārī JAL lidmašīnā "Dreamliner" izcēlās ugunsgrēks, kad tā, ielidojot no Japānas, nolaidās Bostonā.

Savukārt 8.janvārī degvielas noplūde no JAL lidmašīnas "Dreamliner" tika konstatēta ASV Bostonas pilsētas Logana lidostā, bet 13.janvārī - Tokijas Naritas lidostā.

11.janvārī ASV regulatori paziņoja, ka notiks padziļināta lidaparāta drošuma pārbaude, tas arī bija sākums šī modeļa nedienu sāgai, kas aizvien tā līdz galam nav īsti atrisinājusies

ANA lidmašīnai "Boeing 787 Dreamliner" 11.janvārī Japānā reisa laikā ieplaisāja stikls pilotu kabīnē, neviens no 246 pasažieriem un apkalpes locekļiem gan necieta.

Ar visiem šiem notikumiem jau gada sākumā „Boeing" pamatīgi iedragāja savu reputāciju un ne tikai. Visas „Dreamliner" nedienas tūlītēji arī ietekmēja ASV kompānijas akciju vērtību un peļņu.

17.janvāris - ASV Federālā aviācijas pārvalde un Japānā aizliedz lidojumus


Fоtо: AP/Scanpix

ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA) 17.janvārī apturēja visu ASV reģistrēto lidmašīnu "Boeing 787 Dreamliner" izmantošanu avioreisos, ņemot vērā iespējamas akumulatora aizdegšanās riskus šī modeļa lidmašīnās un janvāra sākuma notikušās avārijas.

Pēc šiem incidentiem arī Japānas lielākās aviosabiedrības ANA un "Japan Airlines" (JAL) apturēja "Boeing 787 Dreamliner" izmantošanu avioreisu lidojumiem.

FAA paziņoja, ka šī incidenta dēļ "pieprasa operatoriem uz laiku apturēt operācijas" ar lidmašīnām "Boeing 787 Dreamliner". ASV reģistrēto lidmašīnu "Boeing 787" operatoriem pirms lidojumiem ar tām bija jāpierāda FAA, ka šo lidmašīnu akumulatori ir droši.

Tāpat FAA solīja sadarboties ar aviobūves kompāniju "Boeing" un aviosabiedrībām, lai izstrādātu rīcības plānu, kas ļautu iespējami ātri un droši atsākt lidojumus ar ASV reģistrētajām "Boeing 787 Dreamliner".

17.janvāris - ASV un Japānas paraugam seko arī Eiropa


Fоtо: AP/Scanpix

Eiropas  Aviācijas drošības aģentūra (EASA), sekojot ASV piemēram, arī 17.janvārī, apturējusi lidmašīnu "Boeing 787 Dreamliner" izmantošanu un devusi rīkojumu pārskatīt to drošumu pēc tam, kad pēdējā laikā ar lidmašīnām notika vairāki incidenti.

EASA norādīja, ka lēmums balstīts uz ASV Federālās aviācijas pārvaldes (FAA) vērtējumu, kura dēļ tika apturēta ASV reģistrēto "Boeing 787 Dreamliner" izmantošana avioreisos. FAA rīkojums bija spēkā līdz tiktu novērsti akumulatoru aizdegšanās riski.

Aģentūras rīkojums bija  saistošs visām Eiropas aviokompānijām, kas izmanto "Boeing 787 Dreamliner".  (Pirmā Eiropā jau 2012.gadā „Dreamliner" sāka izmantot Polijas nacionālā lidsabiedrība "LOT Polish Airlines" (LOT), savukārt jūnija beigās savā flotē šo lidaparātu uzņēma  arī Norvēģijas „Norvegian" un britu „Thomson Airways". )

Ņemot vērā FAA ieteikumu, arī Indijas civilās aviācijas regulators paziņoja, ka devis rīkojumu aviosabiedrībai "Air India" apturēt tai piederošo sešu "Dreamliner" izmantošanu. Pēc šī ieteikuma arī Čīles aviosabiedrība LAN 17.janvārī paziņoja, ka aptur tai piederošo triju "Dreamliner" izmantošanu.

15.marts - ‘Boeing’ līderi: ar lidmašīnu viss ir kārtībā


Fоtо: Publicitātes foto

„Lidmašīnas "787 Dreamliner", kuru izmantošana pārtraukta visā pasaulē, ir pilnīgi drošas un lidojumus atsāks tuvāko nedēļu laikā," 15.martā  paziņoja ASV aviobūves kompānija "Boeing", tādējādi cenšoties nomierināt lidsabiedrības un pasažierus par šo lidaparātu izmantošanu.

Uzņēmuma vadītāji norādīja, ka 50 "787 Dreamliner" lidmašīnas, kuru izmantošana pārtraukta jau kopš janvāra vidus, tiks uzlabotas, un tiks rūpīgi analizētas  akumulatoru sistēmās, kas pārsvarā arī vainojamas pie lidaparāta nedienām.

"Es bieži saņemu jautājumu, vai es domāju, ka lidmašīna ir droša. Mana atbilde ir vienkārša - pilnībā," sacīja "Boeing" vecākais projektu inženieris Maiks Sinets. ""Dreamliner" ir viena no drošākajām lidmašīnām, kādu jebkad izstrādājusi mūsu kompānija."

Tikmēr uzņēmuma struktūrvienības "Boeing Commercial Airplanes" prezidents Rejs Konors sacīja, ka pasākumi, kurus īsteno uzņēmums, un lidojumu testi nodrošinās iespēju atsākt ar šīm lidmašīnām lidojumus, vēstīja britu raidsabiedrība BBC. 

27.aprīlis - pirmie testa lidojumi Etiopijā un Japānā


Fоtо: AFP/Scanpix

27.aprīllī lidmašīna "787 Dreamliner", pēc tam, kad saņēma atļauju no  ASV Federālā aviācijas pārvaldes, ar uzlabotu akumulatoru sistēmu atsāka lidojumus virs Etiopijas un Japānas, un tie bija pirmie lidojumi kopš šā gada janvārī tika apturēta konkrēto lidaparātu izmantošana, ziņoja „The Wall Street Journal".

„Dreamliner" pārlidoja no Etiopijas galvaspilsētas Adisabebas uz Kenijas galvaspilsētu Nairobi. „Dreamliner" pacēlās arī virs Tokijas. Japānā notika pārbaudes lidojums, kurā piedalījās arī ASV uzņēmuma "Boeing" un Japānas aviokompānijas "All Nippon Airways" (ANA) vadītāji, kuri ar šo lidojumu centušies rast pārliecību par lidmašīnu drošību.

ANA pārstāvji gan tolaik uzsvēra, ka vēl būtu jāgaida vismaz mēnesis, pirms aviokompānija spēs pabeigt pilnīgi visus akumulatoru sistēmas uzlabojumus un atjaunot lidmašīnu izmantošanu.

Tika prognozēts, ka no 1. jūnija ar šiem lidaparātiem varētu atsākties jau regulārie reisi.

Pēc janvāra ASV Federālās aviācijas pārvaldes (FAA) aizlieguma „Dreamliner" pārvadāt pasažierus, kompānijai tika dots uzdevums atrast risinājumus, lai novērstu akumulatoru problēmas.

21.maijs - ‘Dreamliner’ ir pārāk dārga skulptūra, lai to turētu uz zemes


Fоtо: EPA/LETA

21.maijā lidmašīna "787 Dreamliner" ar jau uzlabotu akumulatoru sistēmu atsāka lidojumus ASV. Tas bija pirmais šī modeļa reiss valstī kopš šā gada janvārī tika apturēta konkrēto lidaparātu izmantošana, ziņoja „The Wall Street Journal".

Pirmais lidojums bija no Hjūstonas uz Čikāgu. Liela daļa no 219 lidmašīnas pasažieriem bija žurnālisti, kā arī lidmašīnas ražotāja „Boeing" un aviokompānijas „United Airlines" vadības un administrācijas pārstāvji. Lidojums noritējis veiksmīgi bez starpgadījumiem.

Pirms lidojuma „United Airlines" ģenerāldirektors Džefs Smišeks izteicās, ka „šī „Dreamliner" ir pārāk dārga skulptūra, lai to turētu uz zemes".

12.jūnijs - problēmas sākas no jauna


Fоtо: AFP/Scanpix

Japānas aviokompānijas „All Nippon Airways" (ANA) pārstāvji 12.jūnijā paziņoja, ka dzinēja problēmu dēļ atcelti reisi ar „787 Dreamliner" lidmašīnu, vēstīja aģentūra „Bloomberg".

ANA pārstāvji atzina, ka viens no „787 Dreamliner" dzinējiem 12.jūnijā atteicies darboties. Lidmašīnai bija paredzēts lidojums no Jamaguči uz Tokiju. Problēmas tika konstatētas, lidmašīnai atrodoties uz zemes un gatavojoties pacelties.

Savukārt 11. jūnijā citai Japānas kompānijai, „Japan Airlines" (JAL) piederoša „787 Dreamliner" lidmašīna pusceļā uz Singapūru bija spiesta griezties atpakaļ saistībā ar problēmām lidmašīnas atledošanas mehānismā. Savukārt 15.jūnijā ANA atcēla reisu, jo tika konstatētas dzinēja problēmas.

Pēc šiem negadījumiem sankcijas no aviouzraugiem nesekoja. 

19. jūnijs - Japāņi neiztur ‘Dreamliner’ krīzi un prasa lielas kompensācijas


Fоtо: Reuters/Scanpix

Japānas lidsabiedrība "Japan Airlines" (JAL) 19. Jūnijā sāka pārrunas ar ASV aviobūves uzņēmumu "Boeing" saistībā ar zaudējumiem, kas tai radušies, jo tika apturēta  "787 Dreamliner" lidmašīnu izmantošana, paziņoja JAL preses pārstāvis.

JAL kopš janvāra vidus bija spiesta atcelt vairākus simtus lidojumu pēc tam, kad tika pārtraukta visu tās īpašumā esošo "787 Dreamliner" lidmašīnu izmantošana.

Aviokompānija, kas 19.jūnijā rīkoja akcionāru sanāksmi, pavēstīja, ka šo incidenta dēļ zaudējusi aptuveni 3,9 miljardus jenu (21,6 miljonus latu).  

Savukārt  "All Nippon Airways"  savā ikgadējā akcionāru sanāksmē pavēstīja, ka tā zaudējusi aptuveni 12,5 miljardus jenu (68,8 miljonus latu), un arī uzsāka pārrunas par kompensācijām. 

14.jūnijs - konkurenti nesnauž: ‘Airbus’ testē ‘Dreamliner’ līdzinieku


Fоtо: AFP/Scanpix

 Eiropas Aeronautikas, aizsardzības un kosmosa izpētes kompānijas (EADS) meitas uzņēmums „Airbus"  14.jūnijā veiksmīgi realizēja testa lidojumu ar lidmašīnu „Airbus A350" . Šis lidmašīnas modelis ir eiropiešu uzņēmuma atbilde ASV kompānijas „Boeing" lidmašīnas modelim „ 787 Dreamliner". Abas kompānijas cenšas būvēt lidmašīnu modeļus, kas patērētu pēc iespējas mazāk degvielas un kas ir būvēti no jaunākās tehnoloģiju paaudzes viegliem kompozītmateriāliem, vēstīja britu raidsabiedrība BBC.

"Airbus" lidmašīna 14.jūnijā pacēlās no Tulūzas un izpildīja 4 stundu ilgu testa lidojumu, pēc kura lidmašīna veiksmīgi atgriezās Tulūzas izlidošanas lidlaukā. Lidojuma laikā lidmašīnā atradās britu un franču piloti, kā arī četri inženieri.

"Airbus A350" izmēģinājuma lidojums bija noticis trīs dienas pirms Parīzes Aviācijas izstādes, kurā "Airbus" un "Boeing" cīnījās par pasūtījumu iegūšanu no pasaulēs lielākajām lidsabiedrībām.

Lidmašīnas konstruēšana sākās 2004.gadā, modeļa būvniecībā investēti 15 miljardi dolāru (7,9 miljardi latu).

Jau apstiprināts, ka lidmašīnas modeli savās aviolīnijās izmantos "Qatar Airways", "British Airways" un "Hong Kong's Cathay Pacific". Plānots, ka pirmie "Airbus A350" pasaules lidsabiedrību rīcībā nonāks 2014. gada beigās.

Video materiāls kā notika "Airbus A350" pacelšanās:

12.jūlijs - kārtējā avārija; rekordzemu krītas ‘Boeing’ akcijas


Fоtо: AP/Scanpix

12.jūlijā Hītrovas lidostā notika „Ethiopian Airlines" lidmašīnas avārija, kad lidostas teritorijā šīs lidsabiedrības gaisa kuģis „Boeing 787 Dreamliner" aizdegās, ASV aviobūves giganta „Boeing" akciju vērtība nokrita līdz pēdējo divu gadu zemākajai atzīmei, vēstīja portāls „Kommersant.ru."

Pēc „Ethiopian Airlines" lidmašīnas avārijas „Boeing" akciju vērtība Ņujorkas biržā nokrita par 5%  līdz pēdējo divu gadu zemākajai vērtībai - 101,9 dolāri (59,7 lati) par akciju.

„Ethiopian Airlines"  lidaparāts aizdegās lidostas teritorijā. Notikušais radīja trauksmi visā lidostā, tika atcelti ienākošie un izejošie lidojumi. Uguni dzēsa piecas ugunsdzēsēju mašīnas. Pašā lidaparātā pasažieru nebija, tikai apkalpojošais personāls, kas negadījumā necieta. Vēl aizvien nav noskaidroti ugunsgrēka iemesli.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !