Foto: EPA/Scanpix/LETA
Covid-19 pandēmijas dēļ nākotnē ceļošana kļūs dārgāka, lai gan īstermiņā cenas samazināsies, intervijā pauda Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.

Viņa minēja, ka arī pasaules tūrisma eksperti un organizācijas atzīstot, ka turpmāk jārēķinās, ka ceļošana kļūs dārgāka, jo tā nebūs tik pieejama drošības apsvērumu dēļ.

Kavaca norādīja, ka daudzas tradicionālās tūrisma valstis gan patlaban ir bez jebkādiem ienākumiem, kas liek domāt, ka, atsākoties ceļošanai, cenas samazināsies.

"Cenas, iespējams, sākumā samazināsies, taču jāsaprot, ka zaudējumi ir bijuši ilgu laiku. Uz neilgu laiku var nolaist cenu, taču strādāt zem pašizmaksas ilgstoši nav iespējams. Ilgtermiņā ceļošana kļūs dārgāka, ne šogad, bet nākamgad noteikti," viņa uzsvēra.

Kavaca norādīja, ka Covid-19 pandēmijas dēļ ceļošana vairs nekad nebūs tāda, kāda tā bija līdz šim - nopērc biļeti, iekāp lidmašīnā, aizlido uz jebkuru vietu pasaulē. Ceļošana turpmāk būs kontrolēta, tikai kādā veidā, tas nav zināms.

Viņa piebilda, ka, iespējams, ar laiku tiks pārbūvēti lidmašīnu saloni, vai vajadzēs sēdēt divu metru attālumā vienam no otra. Tas nozīmē, ka lidmašīnās varēs pārvadāt krietni mazāk pasažieru.

"Tik drīz jau tā vakcīna nebūs un ir skaidrs, ka arī to nevarēs tik ātri un tādā daudzumā saražot. Bet kamēr tā nav un arī nav efektīvas zāles ārstēšanai, valstis negribēs paaugstināt Covid-19 saslimšanas riskus," sacīja asociācijas prezidente.

Arī viesnīcām būs jāmainās, piebilda Kavaca. Viņa pauda šaubas, ka diez vai būs atļauti zviedru galdi - būs jānodrošina individuāla apkalpošana. Katra istabiņa pēc ikviena ceļotāja būs jādezinficē. "Ir ļoti daudz jautājumu un neskaidrību. Tas viss ļoti paaugstinās ceļošanas izmaksas," uzsvēra eksperte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!