Foto: Shutterstock

Vācijas valdība no nākamā gada ievērojami samazinās elektroenerģijas patēriņa nodevu, lai palīdzētu mazināt slogu uz patērētājiem laikā, kad Eiropā strauji palielinās enerģijas cenas, piektdien paziņoja elektroenerģijas tīkla operatori.

Atjaunojamo energoresursu likuma (EEG) piemaksa, kas izmantota, lai finansētu saules un vēja elektrostaciju izveidi, no 1.janvāra tiks samazināta par vairāk nekā 40% līdz 3,723 centiem par kilovatstundu, norāda uzņēmumi "50Herz Transmission", "Amprion", "TenneT TSO" un "TransnetBW".

Šis ir lielākais samazinājums kopš šīs piemaksas ieviešanas 2000.gadā, kas tika veikta ar mērķi palīdzēt Eiropas lielākajai ekonomikai īstenot pāreju no fosilo kurināmo izmantošanas uz videi draudzīgākiem energoresursiem.

Vācijas ekonomikas ministrs Pēters Altmaiers nesen pavēstīja, ka EEG piemaksu turpmākajos gados vajadzētu atcelt pavisam, lai nodrošinātu izmaksu ziņā pieejamu elektroenerģiju.

Tikmēr no šīs piemaksas gūto ienākumu kritums tiks kompensēts ar valdības subsīdijām, daļēji pateicoties oglekļa emisiju nodoklim, kas tika ieviests 2021.gada sākumā.

Vāciešiem jau tā ir augstākie elektroenerģijas rēķini Eiropas Savienībā, un, tuvojoties ziemai, aizvien palielinās spiediens uz valdību, lai tā palīdzētu mazināt gaidāmo enerģijas cenu krīzi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!