Foto: Pixabay

Naftas ieguvējvalstu alianse OPEC+ ceturtdien vienojās arī augustā turpināt naftas ieguves palielināšanu apjomā, kuram nebūs būtiska ietekme uz degvielas cenām un enerģijas cenu inflāciju, kas kaitē pasaulēs ekonomikai.

OPEC+ valstis sanāksmē nolēmušas, ka augustā naftas ieguves apmērs tiks palielināts par 648 000 barelu dienā, tomēr tas nespēs apmierināt pasaules pieprasījumu pēc jēlnaftas. Tāds pats pieaugums plānots arī jūlijā.

Kopā Krievija 24.februārī sāka plašu iebrukumu Ukrainā, "Brent" markas jēlnaftas cena augusi par 17%, bet WTI markas jēlnaftas cena pieaugusi par vairāk nekā 18%.

Apvienotie Arābu Emirāti šonedēļ paziņoja, ka tuvojas ieguves griestiem. Nākamajā mēnesī reģionā pirmo reizi kopš stāšanās ASV prezidenta amatā ieradīsies Džo Baidens, tomēr analītiķi šaubās, vai viņam izdosies pārliecināt OPEC+ valstis palielināt naftas ieguvi.

Naftas ieguves palielināšana nelielā apjomā tiek īstenota kopš 2021.gada maija.

Formātā OPEC+ ietilpst 13 Naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) valstis un vēl 10 naftas ieguvējvalstis, tostarp Azerbaidžāna, Krievija, Kazahstāna, Malaizija un Meksika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!