Foto: Publicitātes foto

Starptautiskais finanšu tehnoloģiju hakatons "Open FinHack" noslēdzies ar latviešu komandas "Frankey" uzvaru. Konkurence bija sīva – hakatonam pieteicās 231 dalībnieks no 38 pasaules valstīm.

"Frankey" komanda piedāvā padarīt demokrātiskāku iespēju investēt franšīzēs. Proti, komanda ir apņēmusies izveidot platformu, kur būtu iespēja satikties franšīzes devējiem, franšīzes ņēmējiem un arī potenciālajiem investoriem. Līdz ar to ikvienam būtu iespēja investēt biznesa modelī un idejā, kas ir labi saprotama.

Hakatona "Open FinHack" ietvaros dalībnieki meklēja gan B2B, gan B2C risinājumus sešās finanšu nozares jomās – kolektīvā finansēšana, krāpšanas atklāšana un novēršana, blokķēdes risinājumi, datu analītika, personalizēti finanšu pakalpojumi un finanšu lietpratība. Hakatonam varēja pieteikties gan individuāli ideju autori un eksperti, gan agrīnas stadijas jaunuzņēmumi.

Gandrīz nedēļu 23 komandas strādāja dienu un nakti, klātienē un attālināti, lai tiktu maksimāli tālu savas idejas attīstīšanā. Starptautiska žūrija finālā vērtēja gan idejas konceptu un radošumu, gan dizainu un potenciālo lietotāju pieredzi, gan biznesa modeli un komandu. Tāpat tika pievērsta uzmanība iespējai ideju realizēt. Idejas attīstīt hakatona dalībniekiem palīdzēja 48 dažādu jomu eksperti no dažādām valstīm.

Uzvarētāju komandas "Frankey" līdzdibinātājs Āris Brencis pēc uzvaras stāsta: "Šis ir ļoti patīkams pārsteigums. Es pieteicos hakatonā, jo šī ideja man bija jau divus gadus, taču es neko ar to nebiju darījis. Man šķita, ka šis ir labs brīdis saprast, vai nu ideju atlaist, vai kaut ko beidzot ar to iesākt. Tagad izskatās, ka būs ar to jāturpina strādāt."

2. vietu hakatonā "Open FinHack" ieguva komanda "AYMA", kas plāno radīt neobanku īpaši spēļu industrijai.

Savukārt 3. vietas ieguvēja komanda "Rellocate" vēlas palīdzēt imigrantiem uzsākt dzīvi jaunajā mītnes zemē, uz kurieni tie pārcēlušies. Tā kā ne vienmēr viņiem ir pietiekami finanšu līdzekļi un bankas nav atsaucīgas aizdevumu nodrošināšanā, komanda vēlas radīt platformu, kur būtu iespēja aizņemties no privātajiem aizdevējiem.

Hakatonu "Open FinHack" atbalstīja plašs partneru loks, tostarp "DelfinGroup", "Gravity Team", "Accenture", "drill.", Latvijas Banka, Eiropas Banku iestāde (European Banking Authority), "JeffApp", KPMG, EDFA, "Tenity", "Tietoevry", "PixelPai", "Fintech Latvija asociācija", Latvijas Finanšu nozares asociācija, "Gravity Hub", Rīgas Tehniskā universitāte, Banku augstskola, Rīgas Biznesa skola, Latvijas Universitāte, "Fintech News Network", Latvijas blokķēdes attīstības asociācija, "Riga Comm", "HackTribe", "Delfi" un "Nordic FinTech Magazine".

Hakatonu organizēja inovāciju kopiena "WindHackers", kuras mērķis ir veicināt starpdisciplināru sadarbību un sekmēt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu biznesa ideju attīstību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!