Foto: Shutterstock

Video koplietošanas platforma "TikTok" trešdien brīvprātīgi apturējusi jaunās lietotnes "TikTok Lite" atalgojuma shēmu, saistībā ar kuru Eiropas Komisija (EK) sākusi izmeklēšanu.

EK pirmdien paziņoja, ka varētu likt "TikTok" apturēt atlīdzības funkciju, ja vien uzņēmums 48 stundu laikā nepierādīs, ka tā nerada nopietna kaitējuma risku. EK arī norādīja, ka uzņēmumam ir jāpierāda, ka tas ir ievērojis riska novērtēšanas un mazināšanas noteikumus, kas attiecas uz lielām platformām saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Digitālo pakalpojumu aktu (DSA).

"TikTok" šodien platformā "X" paziņoja, ka brīvprātīgi apturēs jauno lietotni, kamēr tiks kliedētas EK bažas. Uzņēmums arī uzsvēra, ka vienmēr cenšas konstruktīvi sadarboties ar EK un citiem regulatoriem.

Izmeklēšana attiecas uz veidu, kā "TikTok Lite" ļauj lietotājiem vākt punktus, skatoties videoklipus, un apmainīt tos pret vērtīgām lietām, piemēram, kuponiem interneta tirdzniecības uzņēmumā "Amazon". EK pirmdien pauda bažas, ka šī shēma "ir sākta, iepriekš rūpīgi neizvērtējot ar to saistītos riskus, jo īpaši tos, kas saistīti ar atkarību izraisīšanu".

"TikTok Lite" šomēnes tika palaista Spānijā un Francijā.

Video koplietošanas platforma "TikTok" pieder Ķīnas uzņēmumam "ByteDance".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!