Pirms 20 gadiem – 1995. gada 16. augustā – oficiāli debitēja pirmais "Microsoft" izstrādātais globālā tīmekļa pārlūks "Internet Explorer 1.0". Par godu šim notikumam "Microsoft" jaunā pārlūka "Edge" komanda savā "Twitter" profilā ievietoja apsveikuma video.

"Internet Explorer 1.0" oriģināli debitēja maksas pakotnes "Plus!" ietvaros tobrīd aktuālajai operētājsistēmai "Windows 95". Vēlāk, tāpat kā nākamās "Internet Explorer" versijas, lietotājiem tika piedāvāts par velti. Kaut arī "Internet Explorer 11" ir iekļauts arī jaunajā operētājsistēmā "Windows 10", tehnoloģiju gigants lietotājus aicina pāriet uz jauno pārlūku "Microsoft Edge".

"Internet Explorer" ar laiku izvirzījās popularitātes līderībā, iznīcinot tādus konkurentus kā "Netscape Navigator" un "Opera". Kādu laiku "Internet Explorer" bija standarta interneta pārlūks arī "Mac" datoriem.

Gadu gaitā "Internet Explorer" popularitāte ir mazinājusies, piekāpjoties "Google Chrome" pārlūkam, ko izmanto precīzi puse pasaules datorlietotāju. Šāgada jūnijā pasaulē vairs tikai 18,5% datorlietotāju interneta pārlūkošanai izmantoja "Internet Explorer". Drīz šis pārlūks varētu zaudēt savu otro pozīciju "Mozilla Firefox" pārlūkam, kuru jūnijā izmantoja 16% datorlietotāju.Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!