Foto: AP/Scanpix

Jau šovasar "Windows 10" datoru operētājsistēmas lietotāji saņems nākamo lielo atjauninājumu "Anniversary Update", kas arī būs pieejams bez maksas, paziņojusi kompānija "Microsfot" programmu izstrādātājiem veltītā konferencē.

Šis būs otrais lielais "Windows 10" atjauninājums kopš operētājsistēmas debijas pērnā gada vasarā. Un atšķirībā no regulārajiem atjauninājumiem tas ieviesīs arī vairākas jaunas funkcijas.

Tāpat "Microsoft" atklājis, ka "Windows 10" jau ir uzstādīts vairāk nekā 270 miljoniem datoru visā pasaulē. Tādējādi "Windows 10" ir ar visstraujāko adaptācijas dinamiku lietotāju vidū salīdzinājumā ar jebkuru līdzšinējo "Windows" operētājsistēmu.

Jaunākie "Net Applications" dati par marta mēnesi liecina, ka "Windows 10" ir uzstādīts jau 14,15 procentiem pasaules datoru – tas ir pieaugums par vienu procentpunktu salīdzinājumā ar februāri. Tomēr "Windows 7" joprojām saglabā līdera lomu ar 51,89%, kas ir kritums par nepilnu procentpunktu salīdzinājumā ar februāri. Trešais populārākais ir "Windows XP" ar 10,9%, bet pēc tā seko "Windows 8.1" ar 9,6%.

"Microsoft" publicētais īsais video ieskats vasarā gaidāmajā "Windows 10" atjauninātajā versijā:


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!