Par to, kādas funkcijas "Apple" vajadzētu aizņemties savai nākamajai mobilajai operētājsistēmai (OS) no "Android", raksta viens no "ābolu" "tempļa" 9to5mac.com autoriem, Džeremijs Horvits.

Lielāku "Apple" entuziastu atrast ir grūti, bet pat Džeremijs atradis "Android" OS funkcijas, par kurām "Apple" būtu nopietni jāaizdomājas.

Lūk, 10 lietas, kuras, pēc viņa domām, "ābolam" būtu jānozog no "droīda".

Un tā nu ir sanācis, ka arī mēs, "Techlife", aktīvi izmantojam gan vienu, gan otru OS, tāpēc nespējām atturēties, lai neizteiktu arī savu viedokli. Savukārt lasītājs, mūsuprāt, tikai iegūs - jo vairāk viedokļu, jo vairāk vielas pārdomām.

10. Elastīgāka pieeja drošībai; atrašanās vietas uzskaite


Kamēr "Apple" pastāvīgi sniedz mājienus par to, ka drīzumā tiks ieviesta funkcija, kas veiks atrašanās vietu uzskaiti, "Android" jau krietnu laiku piedāvā šo iespēju divās būtiskās funkcijās. Viena - "Smart Lock", kas automātiski atslēdz ekrāna bloķēšanu ar paroli, ja ierīce atrodas "drošā vietā" kā, piemēram, mājas vai automašīna. Savukārt otra realizēta no atsevišķiem izstrādātājiem, kā, piemēram, "Motorola", kas piedāvā iespēju mainīt paziņojumu režīma funkcionalitāti atkarīgi no tā, kur ierīce atrodas un pat no tā, kā orientēta telpā.

TechLife: Piekrītam, bet ļoti maz ticams, ka "Apple" "ies līdz galam". Pat "Android" labākie šādas automatizācijas risinājumi nāk no trešās puses izstrādātājiem. "Apple" visdrīzāk apstāsies pie firmas RFID-atzīmēm, nosauks par "iBeacon" un pārdos par 99 dolāriem gabalā.

9. “Real Live Wallpaper“

"Android" pieeja viedtālruņu darbvirsmas fonam ir krietni labāka, nekā iOS - "Google" ļauj fonus mainīt ātrāk un parocīgāk (vienkārši nospiediet uz tā ar pirkstu un turiet). Turklāt ļauts veidot pilnīgi animētus 3D vai 2D variantus. "Apple" piedāvā diezgan ierobežotu izvēli "dzīvo tapēšu" kolekcijā, un daudzu lietotāju acīs "Android" šajā cīņā uzvar.

TechLife: Jā! Īpaši labi šajā ziņā ir pastrādājuši "Huawei".

8. Vairāku lietotāju atbalsts

"Makbukos" ir vairāku lietotāju atbalsts. Un sākot ar "Android 5.0", arī šajā OS tāds atbalsts atrodams, tikai, lūk, "iOS" joprojām kaut ko gaida. Īpaši pateicīgi tas ir planšetdatoros, kā arī daudzi viedtālruņu lietotāji ar lielu prieku izmantotu iespēju uzstādīt savai ierīcei vairākus lietotājus, piemēram, ļaujot bērniem izmantot savus telefonus.

TechLife: Tūkstošreiz "jā!" un tieši uz planšetdatoriem! Bet mēs baidāmies, ka autors nenovērtē "Apple" skopo pieeju - kāpēc piedāvāt vairākiem lietotājiem izmantot vienu un to pašu ierīci, ja var katram ģimenes loceklim pārdod atsevišķu "iPad Air"?

7. Saskarnes rediģēšana

"iOS" ir mapes speciāli paredzētas aplikāciju ikonām, un pat galvenās darbvirsmas ekrāns kļuvis par normu "Android" ierīcēs. Tiesa "Android" ierīcēs "Google", lai rediģētu saskarni, piedāvā krietni vairāk iespēju un funkciju. "Apple" derētu padomāt par elastību, kas piemīt "Android": ļaut padarīt darbu ar mapēm vienkāršāku, ērtāku un pievienot iespēju mainīt ikonu izmērus.


Logrīki ("vidžeti") vai mini-aplikācijas galvenajā darbvirsmā tiek uzskatītas par labākajām funkcijām, kas piemīt "Android". Tās ļauj ērti rīkoties ar daudzām aplikācijām, uzrāda statusu un, neatverot tās, ieekonomē lietotāja dārgo laiku un ierīces enerģiju.

TechLife: Autors visnotaļ pārvērtē logrīkus. Jā, daži no tiem ir noderīgi... daži un dažiem. Lielākā daļa to ir diezgan lieli štrunti un "spēlīte" vienai dienai. Mapes un ikonas - dzīves sīkumi, kuri dažam labam var nevis atvieglot, bet gluži otrādāk - apgrūtināt dzīvi, turklāt katram ražotājam tās uzstādāmas pa savam.

6. Bezmaksas “Google Backup“ un “Photos“

"Google" pat pašu vienkāršāko savu viedtālruņu pircējiem sniedz iespēju bez maksas saglabāt aplikācijas, uzstādījumus, kā arī fotogrāfijas un video ar servisiem "Backup" un "Photos". Turklāt "Google" sniedz iespēju piekļūt šiem failiem no jebkuras citas ierīces. Visi "iOS" lietotāji zina, ka šīs privilēģijas "iCloud" servisā ir par maksu. Šķiet, ka laiks arī "Apple" pārdomāt dzīvi, vai ne tā?

TechLife: Nē. "Google Photos" piedāvā saglabāt tikai fotoattēlu un video kopijas ne tajā labākajā kvalitātē. Par privilēģiju saglabāt oriģinālus arī jāmaksā, tāpēc "Google" šajā ziņā nebūt nav labāki par "Apple".

5. Virtuālās pogas

Virtuālās pogas "Mājas", "Atpakaļ" un "Vairāku logu izsaukšana" ļāvušas "Android" ierīču izstrādātājiem tikt vaļā no fiziskām pogām un samazināt ierīces izmērus. "iOS 9" arī parādījusies virtuālā poga "Atpakaļ" augšējā kreisajā stūri, bet tā nav pārāk ērta lietošanā. Šajā ziņā gan "Apple" vajadzēja pašpikot no "Android".

TechLife: Mēs kā cilvēki, kuri ik pa laikam "pārlec" no "Android" uz "iOS", varam ar vieglu sirdi apgalvot, ka tas viss ir laika un pierašanas jautājums. Tiesa, nevaram neatzīmēt, ka "virtuālās" pogas "Android" tomēr aizņem daļu ekrāna, tāpēc nekādas dižās atšķirības šajā ziņā nav - virtuālās vai ne virtuālās, bet pogas paliek pogas.

4. “Google Now“

"Google Now" vienkārši ir labāks, nekā "iOS 9" "Proactive", un "Apple" vēl ir krietns ceļš ejams, lai tā funkcionalitāte sasniegtu "Google" oriģināla līmeni.

TechLife: Patiesās "Google Now" iespējas vislabāk izpaužas ASV un Rietumeiropā, mūsu lietotājs kopumā nesajutīs šīs funkcijas lietderību.

3. Paziņojumu uzstādījumi ārkārtas situācijās

Gan "iOS", gan "Android" ir "valstiski svarīgu paziņojumu" atbalsts (paziņojumu sistēma par pazudušiem bērniem AMBER vai par viesuļvētrām un citām stihiskām nelaimēm), bet "Android" ir krietni elastīgāki šo paziņojumu uzstādījumu regulēšanā nakts stundās, kamēr "iOS" realizē pieeju - "visu vai neko".

TechLife: Kā gan mēs gribētu, lai šis punkts būtu saistošs arī Latvijā! Īpaši jau AMBER, protams. Bet diemžēl... Starp citu, "karstā līnija" bērnu meklēšanas jautājumos Latvijā - 116000 (vairāk informācijas var atrast mājaslapās 116000.lv vai www.bezvests.lv).

2. “Daydream“

Funkcija "Daydream" "Android" viedtālruņos, uzlādes brīdī vai atrodoties dokstacijā, attēlo papildu saturu - fotoattēlus no albuma, kādas mājaslapas saturu utt. "Apple" vajadzētu aizņemties šo funkciju, ņemot vērā, ka tā ļauj ierīcei būt noderīgai pat tajos brīžos, kad tā neko nedara.

TechLife: Vēl viena pārvērtēta "Android" funkcija. Pirmkārt, dokstacijas ir ne visiem "Android" lietotājiem, un bez tās "Daydream" zaudē savu spozmi. Otrkārt, par "Daydream" eksistenci daudzi nemaz nezina, jo pēc noklusējuma tā ir izslēgta (ja arī jūs to nezinājāt, tad ieslēdzama tā ir uzstādījumos: Settings-> Display-> Daydream. "Android" OS versijai jābūt 4.2. vai jaunākai). Treškārt, šīs iespējas funkcionalitāte pēc noklusējuma ir ierobežota (4.2. OS tas ir tikai rāmītis un bezjēdzīgs "Flipboard"), papildināšanai jāmeklē atsevišķas programmas.

1. Statusa josla ekrāna augšdaļā

"Android" piedāvā informatīvu joslu ekrāna augšdaļā, kas attēlo "Wi-Fi", "Bluetooth", paziņojumus no dažādām programmām, veiktos ekrānuzņēmumus, lejupielādētās aplikācijas un citas noderīgas lietas. "iOS" tā ir salīdzinoši vienkāršāka un mazāk informatīva, bet uzraksts "iPad" vai operatora nosaukums vienkārši dzen vājprātā, īpaši jau ar to, ka tā nav aizvācama. Būtu neslikti, ja "Apple" sekotu "Android" pēdās.

TechLife: Piekrītam!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!