Foto: Publicitātes foto

No šīs nedēļas "Bolt" (agrāk "Taxify") lietotnē Rīgā būs pieejami elektriskie skrejriteņi. Pateicoties veiksmīgajam pilotprojektam Parīzē, kas tika atklāts pagājušajā gadā, un Madridē, kur skrejriteņu nomas pakalpojums tika uzsāks aprīlī, otrdien skrejriteņu darbība tika uzsākta Tallinā, bet ceturtdien, 20. jūnijā, arī Rīgā, informē uzņēmumā.

Viens no uzņēmuma mērķiem ir uzlabot mobilitāti pilsētās, tāpēc "Bolt", sākot ar ceturtdienu, piedāvās elektrisko skrejriteņu servisu. Uzņēmumam tas ir liels solis tieši mikro mobilitātes sektorā. Skrejriteņi Rīgas iedzīvotājiem palīdzēs risināt dažādas pilsētvides problēmas, piemēram, efektīvu pārvietošanos sastrēgumu laikā.

"Elektrisko skrejriteņu servisa nodrošināšana Baltijā ir nākamais loģiskais solis, lai sekotu "Bolt" vīzijai par efektīvu, ātru un pieejamu transportu, un mēs esam priecīgi, ka šo pakalpojumu saviem klientiem varam piedāvāt jau šovasar. Mūsu uzņēmuma misija ir padarīt transportu vieglāk un ātrāk pieejamu, lai cilvēki varētu pārvietoties pilsētā, un mēs redzam, ka ir pieprasījums šādam mikro mobilitātes risinājumam. Daudzi braucieni klientiem būtu vieglāk izpildāmi tieši ar skrejriteni, nevis ar automašīnu un vadītāju. Ieviešot skrejriteņus Rīgā, mēs ietaupām laiku un naudu mūsu klientiem," norāda "Bolt" vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

Elektriskie skrejriteņi šīs nedēļas laikā tiks izvietoti Rīgas centrā sadarbībā ar SIA "TrafoNet", kas nodrošinās skrejriteņus un pakalpojumu. "Bolt" uzdevums ir nodrošināt platformu darbībai, kā arī atbalstu pakalpojumam un uzņēmuma klientiem. Lai izmantotu jauno pakalpojumu, ir nepieciešama "Bolt" lietotne. Atbloķēt skrejriteni varēs, noskenējot QR kodu, kas atrodas uz skrejriteņa. "Bolt" skrejriteņi ir aprīkoti ar iebūvētiem GPS izsekotājiem, kas sniedz datus par skrejriteņu atrašanās vietām. Sasniedzot galamērķi, klients var novietot skrejriteni uz ielas. "Bolt" darbinieki katru dienu skrejriteņus nogādās atpakaļ iepriekš noteiktās skrejriteņu stacijās. Uzņēmums aicina klientus pievērst uzmanību lietotnē iestrādātajiem norādījumiem skrejriteņu izmantošanai, kā arī ievērot drošas braukšanas noteikumus.

"Skrejriteņu nodrošināšana Rīgā palīdz izveidot gudru un efektīvu e-mobilitātes infrastruktūru pilsētā. Mēs to esam redzējuši Singapūrā un citās pasaules valstīs, un mēs domājam, ka arī Rīgu varam izveidot par elektriskajiem transportlīdzekļiem draudzīgu pilsētu, samazinot automašīnu radīto CO2 emisiju," dalās SIA "TrafoNet" būvniecības nozares vadītājs Edgars Jākobsons.

Maksa par skrejriteņa atbloķēšanu ir viens eiro un cena par minūti – 10 centi. Vidēji 10 minūšu ilgs brauciens izmaksās divus eiro. Maksa par skrejriteņa izmantošanu visu dienu ir 20 eiro. Līdz 30. jūnijam lietotāji pakalpojumu var izmēģināt bez atbloķēšanas maksas.

"Bolt" pārstāvji ziņo, ka sākumā būs pieejami 100 elektriskie skrejriteņi. "Skrejriteņu skaits tiks palielināts, balstoties uz pieprasījumu un sniegto novērtējumu," piebilst Ķezberis.

Pirmie platformā pieejamie skrejriteņi ir "Segway Ninebot ES4" koplietošanas modelis, kas zināms kā augstākās klases elektriskais skrejritenis. Elektriskie skrejriteņu ātrums ir ierobežots līdz 25km/h, lai tos varētu izmantot gan uz velosipēdu ceļiem, gan uz gājēju ietvēm. Ņemot vērā lielo akumulatora ietilpību, ar skrejriteni var nobraukt līdz pat 45 km, kas ir piemērots visas dienas lietošanai. Klientiem būs iespēja pārbaudīt akumulatora uzlādes līmeni pirms atbloķēšanas.

"Bolt", iepriekš pazīstams kā "Taxify", 2013. gadā dibināja Markuss Villigs. Uzņēmuma investoru vidū ir "Daimler", "Didi Chuxing", "Korelya Capital" un "TransferWise" līdzdibinātājs Tavets Hinrikus. Šobrīd "Bolt" pakalpojumus izmanto vairāk kā 15 miljonus lietotāju visā pasaulē.

SIA "TrafoNet" tika dibināta 2009. gadā, lai patērētājiem nodrošinātu augstas klases transformatorus un citas rūpnieciskās elektroiekārtas. Uzņēmums nodrošina elektrisko materiālu piegādi trīs nozarēs: ēkās, enerģētikā un rūpniecībā. Kopš 2018. gada "TrafoNet" piedāvājuma portfelī ietilpst produkti no augstsprieguma transformatora līdz kontaktligzdai, kas piemērotas privātmājās. Sākot ar 2018. gadu, uzņēmums aktīvi iesaistās elektrotransportlīdzekļu un viedās e-mobilitātes infrastruktūras attīstībā Rīgā un Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!