Foto: AFP/Scanpix

Mobilo sakaru operators "LMT" sāk nodrošināt VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju zvaniem 4G tīklā. Tas sniegs iespēju veikt balss zvanus augstākā kvalitātē nekā tas līdz šim bijis iespējams, informē uzņēmumā.

"Jau pērn, gatavojoties sarunu nodrošināšanai 5G tīklā, "LMT" Latvijā ieviesa VoLTE tehnoloģiju testa režīmā un nu esam gatavi to nodot pilnvērtīgai lietošanai mūsu klientiem," norāda "LMT" prezidents Juris Binde.

VoLTE tehnoloģijai, kas balss sakaru nodrošināšanai izmanto 4G datu pārraides tīklu, esot vairākas priekšrocības. Šī tehnoloģija klientiem bez papildu maksas sniedz iespēju ne tikai veikt zvanus HD kvalitātē, bet arī zvanu savienojums ir ātrāks (ierasto 3,5 – 5 sekunžu vietā vien 1,5 sekundes).

Tāpat zvana laikā iespējams lietot datu pārraidi telefonā LTE tīklā, piemēram, sūtīt bildes, video, meklēt informāciju, kā arī ierīces akumulatora jaudas patēriņš ir mazāks. Tiesa, VoLTE balss zvanu kvalitātes priekšrocības pilnvērtīgi varēs izmantot tikai sarunas laikā, kad abi lietotāji lietos VoLTE tehnoloģiju atbalstošu mobilo tālruni un atradīsies LTE tīklā visu sarunas laiku, piebilst Binde.

Pāreja uz nākamās paaudzes balss sakariem LMT tīklā notiks pakāpeniski un sākotnēji to varēs izmantot "LMT" klienti, kuri lieto "Samsung" tālruņus, kas atbalsta VoLTE tehnoloģiju. Lai izmantotu jaunās tehnoloģijas sniegto balss zvanu kvalitāti, nepieciešams, lai mobilajā telefonā būtu jaunākā operētājsistēmas versija (vismaz Android 11) un iekārta atbalstītu VoLTE tehnoloģiju (iekārtas atbilstību iespējams pārbaudīt mājas lapā "volte.lmt.lv"). Svarīgi, lai iekārtas iestatījumos būtu aktivizēta LTE datu pārraide un VoLTE pakalpojums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!