Fоtо: Publicitātes foto

Daudzpakalpojumu uzņēmums "Tele2" mobilo sakaru tīkla infrastruktūrā 2022. gadā plāno ieguldīt aptuveni 12,5 milj. eiro. Šīs investīcijas tiks veiktas kā pamattīkla modernizācijai, tā radio tīkla modernizācijai un jaunu bāzes staciju uzstādīšanai.

Šogad optiskajam tīklam tiek plānots pieslēgt arī mobilo sakaru bāzes stacijas Jelgavā, kas ļaus 4G tīkla jaudu palielināt aptuveni desmit reizes. Aizvadītajā gadā tika noslēgts līdzīgs, bet apjoma ziņā daudz vērienīgāks projekts Rīgā, kura ietvaros faktiski visas bāzes stacijas, kas atrodas galvaspilsētā, tika pieslēgtas optiskajam tīklam.

"Šo gadu esam iesākuši vērienīgi. Aizvadītā gada pašā nogalē SPRK rīkotajā izsolē ieguvām vērtīgas 700 MHz frekvences 5G attīstīšanai, esam parakstījuši sadarbības līgumu ar "Nokia" par 5G radio tīkla izbūvi, kā arī pavisam tuvu ir brīdis, kad mūsu klienti varēs izmantot "VoLTE" tehnoloģiju, kas ļaus veikt jaunākās paaudzes balss zvanus un video zvanus. Šī gada laikā "Tele2" mobilo sakaru bāzes stacijām tiks sākta aparatūras nomaiņa uz jaunāku un jaudīgāku, kas ļaus nodrošināt papildu kapacitāti," stāsta "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa. "Lielu akcentu liksim arī uz 5G bāzes staciju attīstību, uzstādot vairākus simtus bāzes staciju visā Latvijas teritorijā. Tas ļaus jau arvien lielākam cilvēku skaitam reāli izmantot 5G, piemēram, kā pamattehnoloģiju mobilā mājas interneta lietošanā."

Kopš dibināšanas "Tele2" kapitālieguldījumi kvalitātes pilnveidošanā veido aptuveni 300 miljonus eiro. Tas ļāvis sasniegt to, ka jau piecus gadus pēc kārtas "Tele2" nodrošina vidēji ātrāko mobilā interneta lejupielādes ātrumu Latvijā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !