Foto: Unsplash

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir pieņēmusi lēmumu pārtraukt līgumu ar būvkompāniju "Velve" par mācībām domātās ēkas atjaunošanu Liepājā, jo uzņēmums nav noteiktajos termiņos izpildījis līgumā paredzētās saistības un nav ievērojis projekta dokumentācijas un normatīvo aktu prasības, informē RTU.

Līgumu ar "Velvi" savulaik ir noslēgusi Liepājas Universitāte, kas kopš 1. marta pievienojusies RTU, tāpēc visas LiepU (tagad – RTU Liepājas akadēmija) saistības ir pārņēmusi RTU.

Atbilstoši iepirkuma līgumam SIA "Velve" bija apņēmusies veikt projektēšanu, autoruzraudzību un energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbus RTU Liepājas akadēmijas pārraudzībā esošajā arhitektūras piemineklī – Nikolaja ģimnāzijas ēkā, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti. Bija paredzēts izstrādāt tehnisko projektu ēkas atjaunošanai un veikt darbus, lai atjaunotu ēkas fasādes arhitektonisko detaļu sākotnējo vizuālo un tehnisko stāvokli, veikt ēkas siltināšanas pasākumus, izbūvēt inženiertehniskos tīklus, nomainīt apgaismojuma un elektroapgādes sistēmas, iegūstot enerģijas ietaupījumu un oglekļa dioksīda emisijas samazinājumu.

Šāds būvdarbu apjoms, kā arī projekta izstrāde un autoruzraudzība ir paredzēti projektā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Nikolaja ģimnāzijā", kas saņēmis 3,5 miljonus eiro valsts budžeta programmas "Emisijas kvotu izsolīšanas instruments" finansējumu un 1,1 miljonu eiro dotāciju no valsts, kopā – 4,5 miljonus eiro.

Būvkompānija, pretēji līgumā paredzētajam, nav pilnībā pabeigusi un līdz noteiktajam termiņam – pērnā gada 30. oktobrim – pasūtītājam nav iesniegusi būtisku projektēšanas darbu daļu – tehniskā projekta izstrādi energoefektivitātes paaugstināšanas darbiem. Tā kā projekts nav pilnībā izstrādāts, nav skaidra arī uzsākto būvdarbu loģiskā secība un apjomi, norāda RTU.

Piemēram, pagrabstāvā uzsākta grīdu pārbūve, neveicot ēkai nepieciešamo inženiertīklu projekta izstrādi un izbūvi, ir uzsākta jumta izbūve, risinājumos neparedzot inženiertīklu šķērsojumus un izvietojumu. Būvniecības procesā tiek pieļauti arī līguma tehniskajai specifikācijai neatbilstoši risinājumi, piemēram, ēkas siltināšana no iekšpuses tiek veikta, bez saskaņojuma mainot materiālus.

Nikolaja ģimnāzijas ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, ko neorenesanses stilā projektējis Liepājas galvenais arhitekts Pauls Makss Berči. Pamatakmens ēkai likts 1883. gadā, un tā visu pastāvēšanas laiku izmantota izglītības vajadzībām. Liepājas Universitāte savā pārraudzībā ēku ieguva 2011. gadā.

Jau ziņots, ka VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" (PSKUS) 13. februārī nolēma vienpusēji pārtraukt būvniecības līgumu ar "Velvi", būvniekam atzīstot nespēju pildīt savas līgumsaistības saistībā ar slimnīcas jaunā korpusa būvniecību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!