Foto: Publicitātes attēli

"Linstow" grupas uzņēmums SIA "Satekles Business Center" pabeidzis sarežģītu septiņu savstarpēji saistītu īpašumu iegādes procesu no trim dažādiem īpašniekiem līdzās topošajam "Satekles biznesa centram" Rīgas centrā. To kopējā platība ir 9358 m2, bet darījumu kopējā vērtība četri miljoni eiro, ziņo nekustamā īpašuma attīstītājs "Linstow Baltic".

Īpašumi atrodas kvartālā starp Satekles, Dzirnavu un E. Birznieka-Upīša ielu, un to apbūves attīstības potenciāls ir nedaudz vairāk par 25 tūkstošiem m2.

Divi no septiņiem zemesgabaliem šobrīd ir daļēji apbūvēti, un paredzēts, ka tajos tiks saglabātas vai daļēji pārbūvētas divas vēsturiskās noliktavu ēkas, bet mazvērtīgās būves plānots nojaukt. Lai izstrādātu kvalitatīvu un kompleksu teritorijas attīstības koncepciju, jau sākta izpēte.

"Šis ir nozīmīgs papildinājums mūsu nekustamo īpašumu attīstības ieceru portfelim Latvijā," komentē "Linstow Baltic" valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds.

Viņš atgādina, ka uzņēmums vairākas desmitgades veicinājis Rīgas Centrālās dzelzceļa pasažieru stacijas kvartāla attīstības potenciālu. Tā mērķtiecīgie ieguldījumi apkārtnes attīstībā, paplašinot tirdzniecības centru "Origo" un realizējot ieceri par biznesa centru "Origo One", kā arī attīstot "Satekles biznesa centra" kompleksu, ir veicinājuši šīs pilsētas daļa transformāciju, padarot to pievilcīgāku gan iedzīvotājiem, gan tur strādājošajiem, gan investoriem.

"Šī dinamiskā attīstība un mūsu stratēģiskais redzējums liek jauno īpašumu iegādi uzskatīt par svarīgu nākamo soli, stiprinot šo apkārtni kā vienu no galvenajiem komerciālo ēku puduriem Rīgā," skaidro Gronvolds.

Foto: Publicitātes attēli

Darījuma noslēgšana aizņēma nedaudz vairāk nekā gadu. Tam piesaistīti juridiskie padomdevēji no advokātu biroja "Sorainen" un tehniskie padomdevēji no "Forma 2".

Jau ziņots, ka "Satekles biznesa centrs" (aptuveni 12 tūkstoši m2) top kādreizējā "Mildas tirdziņa" vietā; šogad tā būvlaukumā notika negadījums – sabruka piecu stāvu neapdzīvota ēka.

Komplekss kopumā ietvers piecas savstarpēji saistītas ēkas, kas iekļausies Centrālās dzelzceļa pasažieru stacijas un biznesa centra "Origo One" apkaimes kvartālā. Tā atklāšana plānota 2025. gadā; biroju telpas 2200 m2 platībā ir atvērtas nomnieku pieteikumiem. Savukārt kompleksa galvenā ēka E.Birznieka-Upīša ielā 2 jau ir iznomāta, un tās galvenais enkurnomnieks būs AS "SEB banka".

"Linstow Baltics" mātesuzņēmums "Linstow" AS pilnībā pieder norvēģu uzņēmumam "Awilhelmsen" AS. Baltijā "Linstow" ir nozīmīgs spēlētājs tirdzniecības centru, biroju un viesnīcu tirgū.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!