Foto: LETA

Otrdien, 19. martā, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos Ministru kabineta noteikumus "Eiropas transporta tīkla projektu atļauju piešķiršanas procedūru organizēšanas un uzraudzības kārtība", kas izstrādāti ar mērķi nodrošināt Direktīvas Nr. 2021/1187 prasību pārņemšanu, informē SM.

Direktīvā Nr. 2021/1187 noteikto prasību pārņemšana nepieciešama, lai nodrošinātu TEN-T projektu atļauju piešķiršanas procedūru organizēšanu un uzraudzību.

Izstrādātais normatīvais regulējums nosaka, ka prasības tiek attiecinātas uz noteiktiem projektiem pārrobežu savienojumu posmos TEN-T pamattīkla koridorā "Ziemeļjūra – Baltijas jūra" un citiem koridora projektiem, kuru kopējās izmaksas pārsniedz 300 miljonus eiro.

Tāpat noteikumi nosaka SM, kā izraudzītās iestādes, funkcijas un pienākumus, kā arī nosaka atļauju piešķiršanas procedūras organizēšanas kārtību, tostarp prasības, kas attiecas uz pārrobežu Eiropas transporta tīkla projektu atļauju piešķiršanas procedūru organizēšanu.

Eiropas transporta tīkls (TEN-T) – Eiropas Savienības (ES) dzelzceļa, iekšējo ūdensceļu, auto, jūras, gaisa un multimodālā transporta infrastruktūras vienots tīkls.

TEN-T politikas mērķis ir izveidot transporta infrastruktūru un savienojumus, kas stiprina vienoto tirgu, nodrošinot preču un cilvēku netraucētu plūsmu un veicinātu izaugsmi, jaunu darbavietu rašanos un ES konkurētspēju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!