Foto: Publicitātes foto

Aizvadītas izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētās "Jauno uzņēmēju dienas 2024" jeb "GEN-E Latvia" skolēnu mācību uzņēmumu fināls, kur noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un uzņēmējdarbības izglītības pedagogi valstī.

Tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā "GEN-E Europe" Itālijā, šogad izcīnījis SMU "Fortfull Group" no Ogres tehnikuma.

Skolēni radījuši sociāli atbildīgu produktu - inovatīvu rokas pulksteni, kas paredzēts vājredzīgajiem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Pulkstenim ir SOS poga ar ierakstīšanas funkciju, attālinātās darbības SOS poga ar zvana, GSM/GPS izsekošanu un aplikāciju, sensori ar LED diodi tumšajam gada periodam, tas ir mitruma un putekļu drošs, integrēta bezvadu un vadu uzlāde.

Konkursā 2. vietu ieguva mācību uzņēmums "CubeLex" no Valmieras tehnikuma, kuru produkts ir interaktīva vārdu atmiņas spēle bērniem, bet pirmo trijnieku starp vidusskolu vecuma jauniešiem noslēdz skolēni no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas "HeatSaver" ar unikālu produktu – roku sildītājiem vēsām dienām.

Savukārt pamatskolu grupā 1. vieta šogad skolēniem no Jelgavas 4.vidusskolas. Uzņēmums "Hushroom" radījuši akustiskos paneļus no sēņu micēlija. Otrajā vietā SMU "Beto" no Ulbrokas vidusskolas, kuru veido unikālus puķu podus, dodot otro elpu dvieļiem un tekstilam, bet 3. vietā SMU "Nature Touch" no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, kas veido rotas no Latvijas dabas materiāliem.

Pasākuma laikā tika pasniegta balva arī "Gada jaunajam uzņēmējam" - SMU programmas absolventam, kurš turpina uzņēmējdarbību. Šogad tas ir Kristaps Rūdolfs Krauklis, kurš izveidojis savu uzņēmumu SIA "ATS Global". Viņa izveidotā digitālā reklāmas aģentūra "Ads That Scale", palīdz uzņēmumiem īsā laikā būtiski uzlabot savus pārdošanas rādītājus. "Ads That Scale" gada laikā sasniegusi 600 000 eiro apgrozījumu un strādājusi ar 75% peļņu.

Savukārt ar "Gada uzņēmējdarbības skolotāja" balvu šogad tika sumināta Renāte Supe no Ulbrokas vidusskolas.

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā ir reģistrēti vairāk nekā 1500 SMU, no kuriem finālam pieteicās vairāk nekā 100 uzņēmumu un tika atlasīti labākie 20 SMU vidusskolu grupā un 11 pamatskolu grupā.

Jauno uzņēmēju dienas – "GEN – E Latvia 2024" norisinājās Jūrmalā.

SMU veikto vērtēja pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā tika pārstāvēta Latvijas Republikas Saeima, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, "Swedbank", "Dienas mediji", Patentu valde, "iPhone Photography School", "Lancman Bags" u.c.

Jauno uzņēmēju dienas, GEN-E Latvia, skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas fināls tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta "Atbalsts mazo un vidējo uzņēmumu inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju "Swedbank".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!