Foto: Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien ASV saldumu un dzērienu ražošanas uzņēmumam "Mondelez" piemēroja 337,5 miljonu eiro naudassodu par produktu tirdzniecības ierobežošanu Eiropas Savienībā (ES).

"Mondelez" ražo produktus ar dažādiem zīmoliem, tostarp "Toblerone", "Oreo", "Philadelphia", "Ritz", "Cadbury" un "Milka".

EK piemērojusi naudassodu "Mondelez", "jo uzņēmums ierobežojis šokolādes, cepumu un kafijas produktu pārrobežu tirdzniecību ES", norāda ES konkurences komisāre Margrēte Vestagere.

"Šo darbību dēļ cietuši patērētāji, kas bijuši spiesti maksāt vairāk par šokolādi, cepumiem un kafiju," sacīja komisāre.

EK skaidro, ka "Mondelez" ļaunprātīgi izmantojis uzņēmuma dominējošo stāvokli tirgū, tādējādi pārkāpjot ES konkurences noteikumus.

Komisija vēstī, ka uzņēmums laika periodā no 2012. gada līdz 2019. gadam bija iesaistīts "pret konkurenci vērstos nolīgumos vai saskaņotās darbībās", tostarp ierobežoja vairumtirdzniecības klientu iespējas tālākpārdot produktus un lika tiem piemērot augstākas cenas eksportam salīdzinājumā ar pārdošanas cenām iekšzemes tirgū.

EK izmeklēšanu šajā lietā sāka 2021. gada janvārī, taču aizdomu dēļ ES izmeklētāji jau 2019. gada novembrī veica vairākas kratīšanas uzņēmuma birojos visā Eiropā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!